• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

„Rano denat wstał i poszedł do pracy”, czyli Szemrany Wieczór w Resursie

12 stycznia 2018

Resursa zaprasza w sobotę, 13 stycznia, o godz. 18 na „Szemrany Wieczór w Resursie”. W programie: spektakl komediowy „Kryminalne tango”, czytanie radomskiej kroniki policyjnej, wystawa rysunków Andrzeja Mleczki i koncert grupy Henry David’s Gun.

 

Henry Davids Gun

Henry Davids Gun

 

Przedstawienie w wykonaniu Teatru Resursa i reżyserii Roberta Stępniewskiego jest rekonstrukcją procesu z międzywojennego Radomia opisanym w „Słowie” we wrześniu 1925 r. Przed sąd zostaje doprowadzony Wacław Skowron, lat 19, któremu prokurator zarzuca współudział w morderstwie niejakiej Liliany Pobratym, kochanki jego szefa.

Skowron nie przyznaje się do winy, twierdząc, że był jedynie bezwiednym świadkiem krwawego dramatu.

Czy sąd wymierzy mu najwyższy wymiar kary? A może Skowron pogrąży swojego szefa? Co do powiedzenia będzie miał obrońca, czy przekona skład sędziowski, że oskarżony jest niewinny?

Niezwykle ciekawie zapowiada się, otwierana podczas wieczoru wystawa rysunków Andrzeja Mleczki. Ekspozycja, którą można będzie oglądać w Resursie do 9 lutego, prezentuje wybrane prace satyryka, które z przymrużeniem oka dotykają „szemranych” tematów.

Kolejną atrakcją „Szemranego Wieczoru” będzie czytanie przez znanego i lubianego radomskiego aktora, Włodzimierza Mancewicza, policyjnych raportów. „Rano denat wstał i poszedł do pracy” to próbka wyszukanych przez nas najśmieszniejszych przedwojennych opisów policyjnych interwencji.

Imprezę zakończy koncert grupy Henry David’s Gun, jednego z najciekawszych przedstawicieli muzyki akustycznej i filmowej w Polsce. Grają w klimacie Nicka Cave’a czy Bon Iver. Na początku 2018 roku zostanie wydany drugi album kapeli.

Henry David to trio: Wawrzyniec Dąbrowski, Maciej Rozwadowski i Michał Sepioło. Każdy z muzyków gra na kilku instrumentach. To zespół z pogranicza gatunków singer-songwriter, indie-folk oraz folk-rock. Trio pozostaje wierne czemuś, co można określić jako „analogowo-akustyczne” podejście do muzyki.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w Resursie jeszcze dzisiaj (12 stycznia, piątek) do godz. 18. Ilość miejsc ograniczona.

Tags

Dodaj komentarz