• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Są chętni na dokończenie budowy Radomskiego Centrum Sportu. Czy inwestorowi wystarczy pieniędzy?

22 lipca 2019

Są dwie oferty na dokończenie budowy Radomskiego Centrum Sportu. To drugi przetarg ogłoszony przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W pierwszym nie wpłynęła ani jedna oferta.

 

P1230357

 

O tym, że tym razem być może uda się wyłonić wykonawcę hali widowiskowo-sportowej i stadionu piłkarskiego poinformował na Facebooku wiceprezydent Konrad Frysztak. Jak podaje, najtańszą ofertę złożyło konsorcjum firm EREKTA/Interiors Karolina Pawlak. Opiewa ona na kwotę 67 mln 527 tys zł. „Teraz przed MOSiR-em dokładne sprawdzenie ofert pod względem formalnym. Zgodnie z warunkami przetargu hala i stadion mają być gotowe nie później niż we wrześniu przyszłego roku”- napisał wiceprezydent.

Drugą ofertę na kwotę ponad 82 mln zł przesłała firma Betonox Construction Sopotz Sopotu. To ta sama, która rewitalizuje radomski ratusz i kamienicę Deskurów w Rynku. MOSiR ma na wykonanie zadania trochę ponad 37 mln zł.

Przypomnijmy: na placu budowy przy ul. Struga nic nie dzieje się od lutego, kiedy to MOSiR zerwał umowę z poprzednim wykonawcą inwestycji – konsorcjum ROSA-BUD i Maxto. Na wniosek prezesa MOSiR prokuratura bada, czy nie doszło do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przez wprowadzenie w błąd przedstawicieli MOSiR przez generalnego wykonawcę ROSA-BUD.

kat, bdb

Tags

Dodaj komentarz