• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Są nowe miejsca pracy. W call center firmy medycznej

24 lutego 2016

Są nowe miejsca pracy w Radomiu. To call center medycznej firmy Medicover, które zostało zlokalizowane w budynku Office Park przy ul. Malczewskiego. Ze słuchawkami na uszach pracuje tu na razie 30 osób, do końca roku ma być ich 100, a w ciągu najbliższych kilku lat ma znaleźć zatrudnienie 100 kolejnych.

240216cal02

 

Władze miasta przedstawiają firmę Medicover jako cenne go inwestora i przykład polityki gospodarczej miasta, która prowadzi do tworzenia nowych miejsc pracy. – Z satysfakcją przeczytałem w jednej z gazet gospodarczych tytuł „Radom wodzi biznes na pokuszenie” – mówi prezydent Radosław Witkowski odnosząc się do zaproponowanego przez magistrat pakietu dla przedsiębiorców. Zdaniem prezydenta uruchomienie w Radomiu call center Medicovera to ważny moment, bo firma jest stabilnym i rozwojowym partnerem.

Przedstawiciele Medicoveru przekonują, że call center nie jest zwykłą centralą telefoniczną, ale „centrum kontaktu z pacjentami”. – Dzięki niemu można nie tylko umówić wizytę do lekarza ale porozmawiać z nim na czacie, można organizować wideokonsultacje i telekonferencje – zapewnia Artur Białkowski z Medicover.

Firma wybrała Radom na uruchomienie drugiego (pierwsze jest w Kielcach), bo jak przekonują jej szefowie, otrzymała propozycję ulokowania call center na dużej przestrzeni w nowym biurowcu znajdującym się w centrum miasta i dobrym sąsiedztwie. – Po pracy można pójść na zakupy, na basen albo fitness – mówi wiceprezes Mecicover Mirosław Suszek.

Czy jednak pracowników będzie na to stać? Przedstawiciele firmy nie odpowiedzieli konkretnie na pytanie dziennikarzy, ile zarabia się w radomskim call center. – To zależy od stanowiska. Niższe wynagrodzenie otrzymują początkujący, wyższe liderzy zespołów i pracownicy administracyjni – wyjaśnia Artur Białkowski. Przekonuje, że nie wszyscy, np. studenci,  są zainteresowani stałym etatem, wolą umowę zlecenie. – Stawki są godzinowe i oscylują od  do 12 zł za godzinę – tłumaczy.

Bożena Dobrzyńska

 

Tags

Dodaj komentarz