• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Siedem potrąceń pieszych, pięć osób w szpitalu. Policja apeluje o ostrożność

7 grudnia 2017

Do pięciu potrąceń pieszych na oznakowanych przejściach doszło wczoraj po południu i wieczorem. Dzisiaj rano – do kolejnych dwóch. Pięć osób trafiło do szpitala. Policja apeluje do kierowców i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności.

 

271-27681

 

– Wczoraj przed godz. 16 na ul. Słowackiego 48-letnia kobieta kierująca fordem na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła 81-letnia kobietę. Do kolejnego potrącenia doszło po godz. 16 na ul. 1905 Roku. Nieustalony pojazd na przejściu potrącił pieszego. Natomiast przed godz. 18 na ul. Chrobrego 57-letni kierowca hondy na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 71-letnią kobietę. Około godz. 18.20 37-latek kierując fordem potrącił na przejściu 24-latka. Z kolei przed godz. 19 na ul. Chrobrego kierujący fordem 52-latek na przejściu potrącił 16-latka. Pięć osób trafiło do szpitala – wymienia Justyna Leszczyńska z radomskiej policji.

Dzisiaj rano policja odnotowała dwa kolejne potrącenia. – Do pierwszego doszło około godz. 7 u zbiegu ulic Orląt Lwowskich oraz Zbrowskiego. Citroen jadący od ul. 11 Listopada w kierunku Żółkiewskiego, którym kierowała 40-letnia kobieta na przejściu dla pieszych potrącił 48-letnią kobietę. Natomiast około godz.  7.20 na ul. Jana Pawła II na przejściu dla pieszych 32-letni kierowca hondy jadąc w kierunku Grzecznarowskiego potrącił kobietę. Piesza trafiła do szpitala – podaje Leszczyńska.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o daleko idącą ostrożność. – Do kierowców zwracamy się z prośbą o zmniejszenie prędkości podczas zbliżania się do przejść dla pieszych i duże skupienie. Natomiast do pieszych apelujemy o dokładne rozglądanie się i zwracanie uwagi na prędkość z jaką poruszają się nadjeżdżające pojazdy, tak aby przejście odbyło się w sposób bezpieczny – zaznacza Justyna Leszczyńska.

kat

Fot. KWP Radom

Tags

Jedna odpowiedź do “Siedem potrąceń pieszych, pięć osób w szpitalu. Policja apeluje o ostrożność”

  1. radom.gosc pisze:

    Rodzine Pani 81 letniej potrąconej na Słowackiego proszę o kontakt a-subocz@o2.pl

Dodaj komentarz