• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Spotkanie z gwiazdą piosenki w Elektrowni: Halina Kunicka

26 lipca 2019

W sobotę, 27 lipca, o godz. 18 w Elektrowni odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Wieczory z gwiazdą”, którego bohaterką będzie Halina Kunicka, jedna z najpopularniejszych polskich piosenkarek.

 

Halina Kunicka (fot. archiwum prywatne)

Halina Kunicka (fot. archiwum prywatne)

 

Artystka urodziła się 18 lutego 1938 we Lwowie. Z wykształcenia jest prawniczką (w 1966 roku ukończyła studia na Uniwersytecie Warszawskim). Należy do najpopularniejszych i najbardziej lubianych polskich piosenkarek. Szczyt jej popularności przypada na lata 60. i 70. XX wieku. Nagrała 17 albumów płytowych, które sprzedały się w nakładzie przekraczającym łącznie ponad milion egzemplarzy. Wśród nich są trzy Złote Płyty. Do jej największych przebojów należą „Orkiestry dęte”, „Niech no tylko zakwitną jabłonie”, „Lato, lato czeka”, „Od nocy do nocy”, „To były piękne dni”.

Repertuar Haliny Kunickiej jest bardzo różnorodny – od efektownych przebojów po niemal koncertowe utwory Andrzeja Kurylewicza, piosenki kabaretowe, aktorskie. Piosenki tworzyli dla niej m.in. Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski, Ernest Bryll, Jonasz Kofta, Jan Tadeusz Stanisławski, Jerzy Derfel, Włodzimierz Korcz, Katarzyna Gaertner, Andrzej Zieliński, Czesław Majewski, Jerzy Matuszkiewicz, Wojciech Trzciński. Artystka sięga również po klasykę przedwojennego kabaretu i romanse rosyjskie.

Jest wdową po Lucjanie Kydryńskim (dziennikarzu i konferansjerze), z którym ma syna Marcina Kydryńskiego – dziennikarza.

W 2015 nakładem Wydawnictwa „Otwarte” ukazała się książka pt. „Halina Kunicka. Świat nie jest taki zły”, którą napisała Kamila Drecka.

Bilety w cenie: 15 zł normalny, 7 zł ulgowy.

 

Tags

Dodaj komentarz