• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Staramy się o pieniądze na remont Lekarskiej i Tochtermana

5 listopada 2015

Miasto chce wyremontować ulice: Lekarską i Tochtermana za pieniądze z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej” na 2016 rok. To kontynuacja popularnych „schetynówek”. Gmina może uzyskać dofinansowanie nawet w wysokości 50 proc. kosztów inwestycji,

 

051015lekarska01

 

Wniosek gminy został skierowany do wojewody mazowieckiego. Zgodnie z tegorocznymi zasadami naboru, można uzyskać dofinansowanie do jednego zadania nawet w wysokości 50 proc. kosztów  inwestycji, ale nie więcej niż 3 mln zł. Gminy, w tym miasta na prawach powiatu, mogą złożyć jeden wniosek, natomiast powiaty ziemskie – dwa. Inwestycje muszą zostać ukończone w roku, na który zostanie udzielona dotacja.

Planowana inwestycja ma zakończyć przebudowę układu komunikacyjnego w tej części miasta. – Dokumentacja projektowa obejmuje pełny zakres robót drogowych wraz z infrastrukturą. Przewidujemy budowę nowych nawierzchni jezdni, chodników, zjazdów, montaż nowego oświetlenia typu LED, a przy okazji także korektę włączenia Lekarskiej w Tochtermana polegającą na złagodzeniu łuków – wyjaśnia wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak.

Łączna wartość planowanych robót to 1 mln 600 tys. zł. Decyzję w sprawie ewentualnego przyznania dofinansowania podejmie Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.

(kat)

Tags

Dodaj komentarz