• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Styczeń w KDF w Resursie. Cztery bardzo dobre filmy

3 stycznia 2019

W środę, 9 stycznia, odbędą się pierwsze w tym roku projekcie w Klubie Dobrego Filmu w Resursie. Miłośnicy X Muzy obejrzą „Samsona”, w reżyserii Bruce MacDonalda (RPA/USA). Sense, jak zawsze, o godz. 12 i 18.

 

190415resursa

 

„Samson” to epicka opowieść o biblijnym bohaterze, wybrańcu Boga, odznaczającym się niezwykłą siłą, który ma za zadanie wyzwolić swój lud.  W jednej z głównych ról Rutger Hauer.

16 stycznia w programie DKF znalazł się film „Ajka”w reżyserii Siergieja Dworcewoja (Chiny/Niemcy/Polska/Rosja/Kazachstan). Nielegalna imigrantka ucieka z oddziału porodowego, porzucając swoje dziecko. Teraz jedyne, co posiada, to instynkt przetrwania… Świetne, artystyczne kino spod ręki kazachskiego mistrza, autora „Tulpana”; podobnie jak w tamtym – tak i w tym obrazie ze świetnymi zdjęciami Jolanty Dylewskiej.

23 stycznia widzowie obejrzą „Sny wędrownych ptaków”w reżyserii Ciro Guerra i Cristina Gallego (Dania/Kolumbia).       Kolumbia, lata 90. XX wieku. Jałowe i wietrzne pustkowie na granicy kraju zamieszkuje lud Indian Wayűu. Młody mężczyzna Rapayet szuka sposobu na zdobycie pieniędzy, gdyż stojąca na czele klanu Ursula wyznaczyła mu wysoką cenę za jego ukochaną – Zaidę. Znakomity obraz z antropologicznym (i antykapitalistycznym) zacięciem.

W ostatnią środę stycznia zaplanowano seanse filmu „Złe wychowanie Cameron Post” w reżyserii Desiree Akhavan (USA). To opowieść o losach nastolatki z Montany, której rodzice giną w wypadku samochodowym. Dziewczyna odkrywa w sobie homoseksualne skłonności, które stają się przyczyną zamknięcia jej w specjalnym zakładzie.  Główna nagroda Jury na festiwalu w Sundance.

Tags

Dodaj komentarz