• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Sukces młodych radomskich programistów z ZST. Stworzyli aplikację Procencik

16 grudnia 2018

Uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych stworzyli aplikację mobilną Procencik, która pomaga znaleźć odpowiednią organizację pożytku publicznego w celu przekazania jej swojego 1 proc. podatku. Jej zalety docenili jurorzy Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego Hackathon Hack Heroes. Młodzi programiści z Radomia zajęli III miejsce.

 

Uczniowie ZST zajęli III miejsce

Uczniowie ZST zajęli III miejsce

 

W skład Procencik Team wchodzą: Dawid Walczyk i Patryk Staniewski (obaj programiści), Piotr Szarow – grafik/projektant. Jury doceniło zaawansowane funkcje aplikacji i jakość wykonania. – Programowanie to bardzo kreatywna rzecz. Programując możemy stworzyć to, co chcemy i jak chcemy. Nie ma żadnych ograniczeń ani wymagań, oraz nie są potrzebne żadne większe nakłady finansowe. Jedyne czego potrzeba to w sumie internet, prosty notatnik np. Notepad++ oraz komputer, nawet taki najsłabszy – wyjaśnia Dawid Walczyk z Procencik Team.

W tegorocznym konkursie młodzi programiści na warsztat wzięli wyjątkowo trudny temat – dane publiczne i opierając się na ogólnodostępnych zbiorach danych tworzyli swoje aplikacje. Mieli na to dwa tygodnie.

To trzecia edycja hackathonu organizowana od 2016 przez Fundację Media 3.0 we współpracy z SAP SE pod patronatem Ministerstwa Cyfryzacji. Okazała się rekordowa, bo wzięło w niej udział 176 drużyn ze szkół średnich z całej Polski, co łącznie daje aż 615 młodych programistów.

kat

Fot. Materiały prasowe/ organizatorzy

Tags

Dodaj komentarz