• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Święta coraz bliżej. Będzie kiermasz bożonarodzeniowy i Gwiazdka na Deptaku

13 grudnia 2018

Choinki, ozdoby, prezenty i świąteczne potrawy będzie można kupić podczas Bożonarodzeniowego kiermaszu, który od 20 do 23 grudnia rozstawi swoje kramy na placu Corazziego. Na 18 straganach produkty będzie oferować 26 sprzedawców – zarówno organizacje pozarządowe, osoby fizyczne jak i przedsiębiorcy.

 

Fot. archiwum

Fot. archiwum

 

Jak informuje magistrat, zakupy będzie można robić 20 grudnia w godz. 14-20, od 21 do 23 grudnia – w godz. 11-20. Dostępne będą stroiki świąteczne, choinki, wyroby rękodzielnicze, kartki świąteczne, słodycze, drzewka z kawy i żołędzi, bombki i inne artykuły bożonarodzeniowe, dekoracje, upominki, świece, lampiony, biżuteria, ozdoby drewniane, breloki, poduszki, zabawki i naturalne kosmetyki. Będą też potrawy świąteczne, w tym pierogi, bigos, smalec, pasztet, wędliny, ryby wędzone, śledzie, oscypki, również na gorąco i inne przekąski z sera, a także miody, grzane wino, piwo, grillowane przekąski, produkty regionalne, wyroby piekarnicze, ciasta.

Kiermaszowi będą towarzyszyły warsztaty majsterkowania, które organizuje Castorama. Warsztaty dla dzieci przygotowuje także Stowarzyszenie im. Bożeny Stawińskiej „Filcaki wspierają dzieciaki”.

W niedzielę, 23 grudnia, na ul. Żeromskiego odbędzie się też tradycyjna Gwiazdka na Deptaku. To tradycyjne spotkanie radomian przy dźwiękach kolęd i symbolicznym poczęstunku. Będzie to okazja, by połamać się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia. Spotkanie na deptaku poprzedzi msza św. w katedrze, która rozpocznie się o godz. 15, po niej, o godz. 16, na placu Corazziego rozpocznie się miejska wigilia i koncert kolęd.

Źródło: UM Radom

Tags

Dodaj komentarz