• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Szary w różnych odsłonach

23 marca 2015

Wspaniały wieczór literacki z twórczością Adriana Szarego. Z pierwszym powiewem wiosny w Łaźni odbyła się promocja szóstego tomu poezji „Horoskopy” wydanego pod patronatem Zeszytów Poetyckich i portalu CoolturalnyRadom.pl

230315szary03

Adrian Szary jest animatorem życia kulturalnego w Radomiu, od kilku lat ściśle współpracuje z Łaźnią. Szary pisze, a potem jego utwory zaczynają swoje życie… Są recytowane, interpretowane, śpiewane, tłumaczone na język rosyjski i niemiecki. Podczas wieczoru w Łaźni publiczność mogła doświadczyć twórczości poety w różnych realizacjach.

Wieczór rozpoczęli uczniowie „Kochanowskiego” komponujący muzykę do tekstów poety. Grupę, która nazywa się „Szary project”, reprezentowali Aleksandra Jaworska i Dominik Nowak. Na scenie wystąpiła utalentowana młodzież – uczniowie i absolwenci VI LO im. J. Kochanowskiego. Teksty Adriana Szarego czytali: Klaudia Twardowska, Marysia Pierzchalska, Karolina Skrzek. Utwór „Świat to bajka” wyrecytowała najmłodsza z uczestniczek wieczoru, sześcioletnia Maja Włodarczyk.

230315szary02

Karolina Skrzek (absolwentka „Kochanowskiego”) zaprezentowała monodram pt. „Mężczyźni to wielcy dranie”. Autorem scenariusza, który powstał na podstawie tekstów Witolda Gombrowicza, jest również bohater sobotniego wieczoru. W wykonaniu Karoliny Wojdat i zespołu Kara usłyszeliśmy ulubione piosenki poety „Zimowa” i „Ptak”. Karolinie na gitarze towarzyszył Bartosz Czubak. Rafał Błędowski, z którym to Adrian Szary wypływa w „Męski rejs”,  zaśpiewał dwie szanty z tekstami poety. Ostatnim punktem literackiego wieczoru był występ Igora Struzika, absolwenta „Kochanowskiego”, znanego radomianom z grupy „Fiction”.

Źródło: CoolturalnyRadom.pl

Tags

Dodaj komentarz