• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Szkoła przy Białej będzie miała nową salę gimnastyczną. Ma służyć całej społeczności Glinic

20 maja 2019

Szkoła nr 31 przy ulicy Białej będzie miała nowa sale gimnastyczną. Budowa rozpocznie się w tym roku. Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie prac budowlanych. Na oferty od zainteresowanych firm czeka do 4 czerwca. Do połowy 2021 roku ma być gotowy segment sportowy, który będzie niezależny od głównego budynku szkoły.

 

Wizualizacja

Wizualizacja

 

Budynek Publicznej Szkoły Podstawowej nr 31 to obiekt z początku lat 50. – Jest to ostatnia szkoła w Radomiu, która nie posiada sali gimnastycznej z prawdziwego zdarzenia. To inwestycja, która poprawi funkcjonalność tej szkoły i jest bardzo ważna z punktu widzenia rozwoju najmłodszych. Pragnę zwrócić uwagę, że szkoła jest w tej chwili ośmioklasowa, czyli ta infrastruktura będzie służyła większej liczbie uczniów – zaznacza wiceprezydent Karol Semik.

– Konsekwentnie realizujemy duże i ważne dla radomskiej oświaty inwestycje. Już oddaliśmy dwie nowe sale sportowe przy ulicy Ceglanej i Kolberga. Jesteśmy też na finiszu budowy nowoczesnej sali sportowej przy ulicy Kieleckiej. Sala przy PSP nr 31 będzie ona nowoczesna, funkcjonalna. Chcemy, żeby ten obiekt był wykorzystywany nie tylko przez społeczność szkolną, ale także przez mieszkańców Glinic- podkreśla prezydent Radosław Witkowski.

Sala gimnastyczna przy PSP nr 31 będzie miała wymiary 40×20 m. Powstanie także zaplecze sanitarne oraz szatnie. Sala będzie też dostosowana do wykorzystywania poza godzinami lekcyjnymi. Segment sportowy będzie posiadał oddzielne, niezależne wejście. – W ten sposób wywiązujemy się z obietnic wyborczych. Budowa nowej sali gimnastycznej przy PSP nr 31 to realizacja jednego z naszych zobowiązań. Do lipca 2021 roku chcemy oddać segment sportowy, który będzie niezależny od głównego budynku szkoły. Sala gimnastyczna będzie również wyposażona w trybuny. Będzie około 160 miejsc siedzących. Wystąpiliśmy także do ministerstwa sportu o dofinansowanie tej inwestycji i mam nadzieję, że uda się nam je uzyskać. Będziemy przygotowywać również dokumentację termomodernizacji budynku szkoły – mówi wiceprezydent Konrad Frysztak.

kat

Źródło: UM Radom

 

Tags

Dodaj komentarz