• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Szydłowiecka, rogatka, teren na XV-leciu znajdą się w budżecie miasta?

4 lipca 2019

Rozbudowa ulicy Szydłowieckiej, remont zabytkowej rogatki przy ul. Malczewskiego, zagospodarowanie terenów na Osiedlu XV-lecia – to kilka spośród inwestycji, które prezydent chce wprowadzić do tegorocznego budżetu miasta. Ostateczną decyzję podejmą radni na nadzwyczajnej sesji.

 

Prezydent ponownie zwróci się do radnych o zgodę na remont rogatki

Prezydent ponownie zwróci się do radnych o zgodę na remont rogatki

 

Rozbudowa Szydłowieckiej to obietnica, którą Radosław Witkowski na ostatniej sesji rady miejskiej złożył Kindze, uczennicy pobliskiej szkoły podstawowej. – Zobowiązałem się, że pierwsze wolne pieniądze jakie znajdziemy zostaną przeznaczone właśnie na rozbudowę ulicy Szydłowieckiej. I tak też właśnie się dzieje. Myślę, że niedługo, wspólnie z tą odważną, młodą radomianką, na ulicy Szydłowieckiej zorganizujemy osobną konferencję prasową, na której będziemy chcieli poinformować o ogłoszeniu przetargu – zapowiada prezydent.

Plan przewiduje, że na przy ul. powstaną chodniki, nowa kanalizacja, zmieniona zostanie także nawierzchnia drogi. Zgodnie z wnioskiem prezydenta, w tegorocznym budżecie miasta miałaby na ten cel zostać zarezerwowana kwota 1,4 mln zł.

Kolejna, ważna dla lokalnej społeczności inwestycja to zagospodarowanie terenów przy Bema, Jasińskiego i Sowińskiego. Będzie ona realizowana wspólnie przez Wydział Inwestycji Urzędu Miejskiego oraz Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji. – Mamy prawomocne pozwolenie na budowę i chcemy z pracami związanymi z przebudową układu komunikacyjnego i budową miejsc postojowych chcemy ruszyć jeszcze w tym roku. MZDiK od początku roku ma na ten cel zarezerwowaną kwotę 500 tys. zł, teraz chcemy dołożyć kolejne pół miliona – zapowiada wiceprezydent Konrad Frysztak.

W tegorocznym budżecie miasta miałby się znaleźć także remont zabytkowej Rogatki u zbiegu ulic Malczewskiego i Kelles-Krauza. Na ten cel miasto ma przyznaną kwotę 60 tys. zł od marszałka województwa mazowieckiego, budżet miasta miałby do tej sumy dołożyć prawie 380 tys. zł. – W zeszłym roku radni nie zgodzili się na realizację tego zadania. Mam nadzieję, że tym razem wyrażą zgodę. Pozwolenie na budowę ważne jest do października i do tego czasu musimy rozpocząć prace – podkreśla prezydent Wtkowski. Obiekt powinien być odnowiony już pod koniec roku.

Inne zadania, które zgodnie z propozycjami prezydenta miałyby się znaleźć w tegorocznym budżecie Radomia to: dokończenie budowy ścieżki rowerowej wzdłuż Szarych Szeregów, budowa łącznika rowerowego Czachowskiego/Batorego wraz z modernizacją sygnalizacji świetlnej, a także zakup i montaż parkletów na osiedlu Akademickim oraz małej architektury w okolicach stawu między Godowem, a osiedlem Południe.

Nadzwyczajna sesja rady miejskiej poświęcona propozycjom zmian w budżecie powinna się odbyć w ciągu siedmiu dni od dnia złożenia wniosku o jej zwołanie przez prezydenta.

kat

Źródło: UM Radom

Tags

Dodaj komentarz