• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Teatr na ulicy. Widzowie obejrzą najsłynniejsze sceny milosne

31 lipca 2020

W czwartej odsłonie przeglądu teatrów ulicznych, dzisiaj 31 lipca, o godz. 19 na pl. Jagiellońskim zobaczymy spektakl „Sceny miłosne”. Aktorzy Teatru Powszechnego zagrają fragmenty „Poskromienia złośnicy”, „Tanga” i „Ślubów panieńskich”.

 

miłosne

 

Radomscy aktorzy przygotowali propozycję kolejnych wyjątkowych scen o miłosnych perypetiach. Uczcie które od wieków sprawia, że serca zaczynają mocniej bić a oddech przyspiesza? To właśnie miłość sprawia, że człowiek zdolny jest do absolutnie wszystkiego. Tak naprawdę na scenie od wieków opowiada się o tych samych wielkich namiętnościach, zmieniając jedynie kostiumy.

Aktorzy Teatru Powszechnego zagrają starannie wyselekcjonowane, najpiękniejsze sceny miłosne, jakie kiedykolwiek zostały napisane przez dramaturgów i pisarzy. Zobaczymy: „Poskromienie złośnicy” Williama Shakespeare’a (wystąpią Joanna Zagórska i Jarosław Rabenda), „Tango” Sławomira Mrożka,  (wystąpią Aleksandra Bogulewska i Daniel Mosior), „Śluby panieńskie” Aleksandra Fredry (wystąpią Przemysław Bosek oraz Mateusz Kocięcki).

Wyboru scen dokonała Natalia Samojlik, spektakle wyreżyserowała Małgorzata Potocka.

Widzowie będą wpuszczani na godzinę przed spektaklem. Liczba miejsc w strefie widzów ograniczona do 150 osób. Pozostałe osoby będą mogły oglądać spektakl, spacerując wokół placu.

Fot. Materiały prasowe/Teatr Powszechny

Tags

Dodaj komentarz