• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Tomasz Tyczyński zrezygnował z doradzania prezydentowi

18 marca 2016

Tomasz Tyczyński nie będzie już doradcą prezydenta Radosława Witkowskiego, złożył na jego ręce rezygnację. Powodem są przyczyny osobiste – poinformowało biuro prasowe magistratu.

 

Tomasz Tyczyński

Tomasz Tyczyński

 

Tomasz Tyczyński doradzał prezydentowi  w sprawach kultury i komunikacji społecznej. Koordynował m.in. działania związane z rewitalizacją kamienicy Deskurów i utworzeniem w niej instytucji zajmującej się historią i kulturą miasta. Pracował od czerwca ubiegłego roku na 1/8 etatu.

Tomasz Tyczyński funkcję doradcy przestanie pełnić z końcem marca. – Chcę jeszcze przedłożyć panu prezydentowi kilka pomysłów zmian w funkcjonowaniu i finansowaniu kultury i te propozycje prezydent podda w kwietniu pod dyskusję. Do końca marca ma być tez ostatecznie gotowy kształt projektu rewitalizacji płyty Rynku. Zespół, który  wygrał konkurs na opracowanie projektu architektonicznego tego miejsca wprowadza pewne zmiany i prezydent zdecyduje, który wariant będzie realizowany – mówi Tomasz Tyczyński. Zapewnia, że powodem jego rezygnacji nie jest żaden konflikt i deklaruje, że jest nadal gotów wspierać prezydenta. Pozostaje też sekretarzem kapituły Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza (bez wynagrodzenia).

bdb

 

 

Tags

Dodaj komentarz