Trąbił na innego kierowcę. Drogówka: przekroczył prędkość, był nietrzeźwy i nie miał prawa jazdy

28 marca 2023

Niecierpliwy kierowca trąbił na innego mężczyznę za kółkiem, by się pospieszył, ale nie zauważył, że obserwuje go drogówka. Jak się okazało, kierowca forda przekroczył też dozwolona prędkość, był pod wpływem alkoholu i zatrzymane prawo jazdy.

 

fot. KMP Radom

 

 
Do zdarzenia doszło w minioną sobotę około godz. 9 na ulicy Wojska Polskiego w Radomiu. - Bardzo niecierpliwy kierowca forda chcąc pośpieszyć innego, jadącego przed nim, używał w tym celu sygnału dźwiękowego, czym zwrócił na siebie uwagę przejeżdżających obok policjantów radomskiej drogówki. Mundurowi zauważyli, że kierowca przekracza także dozwoloną w tym miejscu prędkość. Po wykonaniu pomiaru przy użyciu wideorejestratora okazało się, że jechał on 112 km/h przy dozwolonych 70 km/h. Kierowca został zatrzymany do kontroli, podczas której sprawdzono go w policyjnych systemach. Rutynowo sprawdzono także stan trzeźwości, który pozostawiał wiele do życzenia. Niecierpliwy kierowca miał w organizmie ponad promil alkoholu oraz zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej liczby punktów karnych. Teraz będzie odpowiadał przed sądem za popełnione wykroczenia oraz za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień - relacjonuje sierż. szt. Dorota Wiatr-Kurzawa z wydziału ruchu drogowego KMP w Radomiu.

Policja przypomina, że nadużywanie sygnałów dźwiękowych i świetlnych jest wykroczeniem zagrożonym karą mandatu w wysokości 100 zł, natomiast kierowanie w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do dwóch lat pozbawienia wolności.

kat

Tags