• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Tydzień przed Wielkanocą. Tradycyjna Niedziela Palmowa w skansenie

13 kwietnia 2019

Muzeum Wsi Radomskiej zaprasza w niedzielę, 14 kwietnia, na uroczystości Niedzieli Palmowej. Do skansenu można przyjeżdżać już o godz. 10. Bilet wstępu kosztuje 1 zł, parking – 5 zł.

Fot. archiwum

Fot. archiwum

Głównym punktem uroczystości będzie msza św. w zabytkowym kościele pod wezwaniem św. Doroty z Wolanowa. Po mszy nastąpi procesyjne przejście na pola uprawne, gdzie w narożach zostaną osadzone kilkumetrowe, poświęcone palmy, które zgodnie z ludową tradycją chronić mają zasiewy i zapewnić urodzajne plony.
W Ośrodku Edukacji Muzealnej odbywać się będą warsztaty pisankarskie oraz robienia palm, a także kiermasz rękodzieła ludowego.
Program szczegółowy: godz. 10 – 17 – wystawa pokonkursowa „Tradycyjna Palma Wielkanocna” – kaplica z Rdzuchowa; godz.12.- 12.30 – ogłoszenie wyników konkursu na „Tradycyjną Palmę Wielkanocną” – kaplica z Rdzuchowa; godz. 13 – 15- msza św. w zabytkowym kościele św. Doroty z Wolanowa, celebrowana przez ks. bpa Henryka Tomasika. Podczas uroczystej mszy chór kleryków radomskiego Seminarium Duchownego wykona „Pasję według świętego Łukasza – utwór muzyczny poświęcony męce i śmierci Zbawiciela.
Przez cały czas w godz. 10 – 17 w zespole wiatraków trwać będzie kiermasz wielkanocny. W skansenowskich obiektach czynna będą ekspozycje wielkanocna prezentujące aranżacje świąteczne.
kat
Tags

Dodaj komentarz