• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Tymański śpiewa Ciechowskiego. A po koncercie dyskutuje o wolności w sztuce

12 kwietnia 2019

MOK „Amfiteatr” zaprasza dzisiaj, 12 kwietnia, o godz. 19 na kolejną odsłonę cyklu „Wolność 24/7”. Tym razem na scenie Kawiarni Artystycznej wystąpi Tymon Tymański, który z sobie właściwą charyzmą i przekorą interpretować będzie teksty Grzegorza Ciechowskiego. Po koncercie debata na temat wolności w sztuce.

 

tymanski

Tymon Tymański

 

Udział w debacie wezmą: Tymon Tymański i radomski artysta malarz Łukasz Rudecki.

Koncert pod hasłem Tymański/Ciechowski to intrygujący powrót do muzyki i tekstów, które nigdy nie przestały być aktualne, stając się kanonem polskiego rocka. Tymon Tymański sięga po utwory Grzegorza Ciechowskiego oraz legendarnej grupy Republika, jak również po swoje własne, inspirowane twórczością artysty. – Tymański/Ciechowski nie jest kolejnym koncertem pod hasłem „tribute to”. To bardziej sentymentalna podróż do źródeł dawnej, młodzieńczej fascynacji. Losy Tymańskiego i Ciechowskiego przecinały się kilkakrotnie, choć za życia tego drugiego nie doszło między nimi do współpracy – podkreśla Katarzyna Wiśniewska z Amfiteatru.

W latach 2014-2015 Tymański był frontmanem zespołu Nowe Sytuacje, złożonego m.in. z byłych muzyków legendarnej Republiki. Jako „dziecko Republiki” jest też bardzo często i chętnie zapraszany przez organizatorów corocznego koncertu pamięci Ciechowskiego, organizowanego przez toruński klub Od Nowa.

Bilety w cenie 45 zł na biletyna.pl i w kasie Amfiteatru. Liczba miejsc ograniczona.

– Po koncercie zachęcamy do udziału w debacie na temat wolności w sztuce. Razem z Tymonem Tymańskim i radomianinem, malarzem, profesorem w Katedrze Malarstwa i Rysunku na Wydziale Sztuki UTH w Radomiu, Łukaszem Rudeckim, porozmawiamy m.in. o tym, ile wolno artyście – czy wszystko? Czy sztuka jest cenzurowana, czy powinna być? Czy są granice artystycznej prowokacji? – zapowiada Wiśniewska.

Fot. Materiały prasowe/MOK Amfiteatr

 

Tags

Dodaj komentarz