• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Uprawiali pod Kozienicami, sprzedawali w Warszawie. Policja zlikwidowała plantację konopi

21 maja 2019

Plantację konopi na terenie działek rekreacyjnych w powiecie kozienickim zlikwidowali oraz zatrzymali dwóch mężczyzn policjanci z warszawskich Bielan. Zabezpieczyli ponad 14 kg ziela konopi innych niż włókniste, 3 kg suszu roślinnego, doniczki z zielem konopi oraz aparaturę potrzebną do uprawy.

 

 

Jak informuje stołeczna KMP, funkcjonariusze z wydziału kryminalnego bielańskiej komendy w wyniku pracy operacyjnej ustalili, że dwaj mężczyźni mogą zajmować się uprawą marihuany, która jest następnie dystrybuowana na terenie Warszawy. Ze zgromadzonych informacji wynikało, że plantacja może się znajdować na działce rekreacyjnej w powiecie kozienickim.

Funkcjonariusze udali się na posesję, gdzie zauważyli dwóch znanych im mężczyzn wychodzących z pomieszczenia gospodarczego. 65-latek i 44-latek zostali zatrzymani. Wewnątrz budynku policjanci ujawnili doniczki z krzakami konopi w różnym stadium wzrostu oraz profesjonalne lampy i wentylatory potrzebne do uprawy. W domkach letniskowych znajdowały się rozwieszone, suszące się krzaki konopi, przygotowany do porcjowania susz roślinny, waga elektroniczna, a także zgrzewarka do folii.

Policjanci zabezpieczyli ponad 14 kg ziela konopi innych niż włókniste, 3 kg suszu roślinnego, 15 sztuk żywych roślin, których uprawa mogła dostarczyć znacznej ilości środków odurzających oraz aparaturę potrzebną do uprawy marihuany.

Zatrzymani mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

kat

Fot., wideo: KSP Warszawa

Tags

Dodaj komentarz