• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

VIII Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji. Takie sztuczki tylko z nimi!

21 maja 2019

Żonglowanie granatem, maczetą i piłą łańcuchową, akrobatyka w kole, połykanie ognia – to tylko niektóre, często mrożące krew w żyłach sztuczki, jakie zobaczymy na tegorocznym, VIII Międzynarodowym Festiwalu Artystów Ulicznych i Precyzji. W najbliższy weekend radomianie znów będą mieli okazję podziwiać niezwykłe występy magików z całego świata.

 

Tak było w ubiegłym roku

Tak było w ubiegłym roku

 

Wydarzenie już na stałe wpisało się w kalendarz imprez plenerowych Radomia. Festiwal co roku przyciąga na radomski deptak tłumy. Jest to jedyna okazja, by podziwiać legendarne pokazy największych gwiazd sztuki ulicznej. – Cieszymy się, że jako miasto po raz kolejny wspólnie możemy zrobić coś tak niezwykłego, bo Radom jest miejscem niezwykłym na co dzień, a przez ten weekend będzie wręcz magicznym. To wszystko dzięki Adrianowi, który w Radomiu powoli zaczynał, a teraz jego kariera gna i bardzo się cieszę, że daje szansę, by to w Radomiu rozpoczęły się kolejne takie magiczne kariery jak jego – mówi Mateusz Tyczyński, dyrektor Kancelarii Prezydenta.

Tegoroczna edycja wyróżnia się całkiem nową obsadą zagranicznych artystów. – Specjalnie dla mieszkańców Radomia do naszego miasta przyjedzie pięciu artystów zagranicznych, w tym czterech debiutujących w Polsce. Wśród nich znajdą się takie gwiazdy jak Stickman. To legendarny artysta pochodzący z Kanady. Ma na swoim koncie kilkanaście rekordów i jako jedyny na świecie potrafi żonglować jednocześnie granatem, maczetą i włączoną piłą łańcuchową. Wystąpi też Zaktakular, artysta pochodzący z Nowej Zelandii i prezentujący w swoim pokazie elementy akrobatyki w kole, balansowania na wysokości, żonglerki oraz połykania ognia. Nie zabraknie znanego radomskiej publiczności artysty pochodzącego z Chile, czyli El Kote. Znany jest ze swojej teatralnej improwizacji, dzięki czemu każdy jego występ jest unikatowy i trafia do każdej publiczności – wymienia Adrian Pruski, współorganizator festiwalu.

Ponadto wystąpi Jack Flash, światowej klasy artysta urodzony w Australii, od pewnego czasu mieszkający w Chorwacji. Przedstawia cyrkowo-komediowo-akrobatyczne show, zawierające elementy żonglowania pięcioma maczetami. Swoje akrobacje prezentuje na 3,5-metrowej konstrukcji. Radomianie będą też mogli podziwiać umiejętności duetu Les Dudes. To para zarówno sceniczna jak i życiowa, prezentuje niezwykle zabawne show oparte na cyrkowych numerach, akrobacjach oraz teatralnych animacjach

Wystąpią też polscy przedstawiciele sztuki ulicznej. Nie zabraknie profesjonalnych iluzjonistów, kuglarzy, pole dancerek, poskramiaczy ognia, żywych rzeźb, muzyków oraz strefy animacji dla najmłodszych. W tym roku dla dzieci będzie zorganizowany namiot, w którym będzie czekać wiele atrakcji. Spacerując wzdłuż ulicy Żeromskiego będzie można spotkać lewitujące postacie, baloniarza, bańkarzy, stoiska z malowaniem twarzy oraz szczudlarzy zachęcających do wspólnej zabawy.

Scena główna, na której będą się odbywać pokazy zagranicznych artystów, będzie ustawiona na fontannach, a kolejne punkty sceniczne będą zlokalizowane wzdłuż ulicy Żeromskiego oraz na Placu Corazziego.

Ósma edycja Międzynarodowego Festiwalu Artystów Ulicznych i Precyzji odbędzie się w sobotę, 25 maja, w godz. 17-21.30 oraz w niedzielę, 26 maja, w godz. 16-21.30.

kat

Źródło: UM Radom

Tags

Dodaj komentarz