• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

W niedzielę gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy! Tym razem dla noworodków

12 stycznia 2018

Podczas 26. finału WOŚP będziemy zbierać pieniądze na wyrównanie szans w leczeniu noworodków. W Radomiu akcję organizują, jak co roku, harcerze przy współudziale magistratu. Na ulicach miasta od rana kwestować będzie około 300 wolontariuszy.

 

SAM_3239

 

Finałowy koncert odbędzie się na placu Corazziego. Zagrają przede wszystkim radomskie zespoły, a gwiazdą wieczoru będzie grupa Chłopcy z Placu Broni. W sklepiku WOŚP będzie można nabyć przedmioty ofiarowane przez przyjaciół Orkiestry. W programie jest też wiele imprez towarzyszących.

Podczas zeszłorocznego finału WOŚP radomianie przekazali prawie 327 tys. zł. Prezydent Radosław Witkowski jest pewien, że w tym roku po raz kolejny mieszkańcy pokażą, że Radom to miasto ludzi otwartych i chętnie pomagających. – Warto przypomnieć, że pieniądze z WOŚP wracają do naszego miasta. Do radomskich szpitali trafił zakupiony przez Fundację Wielkiej Orkiestry sprzęt warty ponad 3,5  mln zł – przypomina prezydent.

Radosław Witkowski  przekazał na licytację swoje pióro, którym podpisywał umowy na rewitalizację kamienicy Desukrów i ratusza oraz na remont pl. Jagiellońskiego. Nabywca pióra otrzyma także unikatową fotografię Miasta Kazimierzowskiego sprzed lat.

kat

Tags

Dodaj komentarz