• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

W szpitalu na Józefowie numerek do rejestracji wydaje biletomat

8 lipca 2019

Od dzisiaj inaczej rejestrujemy się do poradni specjalistycznych w szpitalu na Józefowie. Kolejność zgłoszeń ustalana jest elektronicznie, przy użyciu biletomatów znajdujących się w holu głównym placówki. Ma to usprawnić samą rejestrację i zminimalizować napięcia, jakie niejednokrotnie powstają między pacjentami.

 

DSC_0363[1]

 

W holu głównym szpitala stoją trzy biletomaty, nad którymi wiszą wielkie ekrany, które wyświetlają numerki pacjentów. Nad każdym z sześciu stanowisk wiszą małe wyświetlacze, na których pojawiają się numerki pacjentów – dzięki nim wiadomo, do którego stanowiska podejść.

Jak to działa? – To bardzo proste. Ekrany biletomatów są dotykowe. Na nich wyświetlają się dwie możliwości: poradnie specjalistyczne i uprawnieni. Jeśli wybierzemy opcję „poradnie specjalistyczne”, automat drukuje bilet z numerem, a potem pacjent czeka na przywołanie do odpowiedniego stanowiska w rejestracji. Kiedy to nastąpi, pacjent zobaczy swój numer na monitorze nad biletomatem oraz usłyszy komunikat dźwiękowy. Jego numer wyświetli się również nad stanowiskiem, przy którym zostanie zapisany do lekarza. Podobnie należy postępować w przypadku opcji „uprawnieni” – tłumaczy Karolina Gajewska, rzeczniczka Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego.

Zakładka „uprawnieni”,  przeznaczona jest dla osób, które będą obsługiwane poza kolejnością. Z tej możliwości skorzystać mogą m.in: kombatanci, inwalidzi wojenni i wojskowi, zasłużeni honorowi dawcy krwi, uprawnieni żołnierze lub pracownicy oraz weterani poszkodowani w zakresie leczenia urazów i chorób nabytych podczas wykonywania zadań poza granicami państwa, kobiety w ciąży, niepełnosprawni. –  By móc skorzystać z tej opcji należy mieć przy sobie dokument potwierdzający posiadane uprawnienia – podkreśla rzeczniczka.

Przypomnijmy: w szpitalu działa także system call center, który służy do telefonicznego zapisu do poradni specjalistycznych. Nie ma potrzeby, aby pacjenci do wyznaczenia terminu wizyty oczekiwali osobiście do rejestracji poradni. Wszystkie terminy ustalane są pod numerem tel. 48 361 36 00.

kat

Fot. Materiały prasowe/ MSS Radom

Tags

Dodaj komentarz