• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

W terenie zabudowanym jechał 120 km/h. Stracił prawo jazdy

6 sierpnia 2019

Mieszkaniec Lublina przekroczył dopuszczalną prędkość aż o 70 km/h. Policjanci z kozienickiej drogówki działający w mazowieckiej grupie SPEED od razu zatrzymali prawo jazdy 31-letniemu kierowcy. Stracił je na trzy miesiące.

 

283-66835

 

–  Wczoraj około godz. 16. funkcjonariusze, podczas patrolu pojazdem nieoznakowanym zauważyli, jak kierowca lexusa jedzie z nadmierną prędkością. W miejscowości Brzeźnica policjanci dokonali pomiaru prędkości pędzącego auta za pomocą nieoznakowanego pojazdu. Jak się okazało, 31-latek jechał z prędkością 120 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, czyli przekroczył dopuszczalną prędkość aż o 70 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Za popełnione wykroczenie mieszkaniec Lublina został ukarany mandatem karnym. Ponadto jego konto zasiliło 10 punktów karnych – relacjonuje asp. Ilona Tarczyńska z KPP w Kozienicach.

Policja przypomina, że zgodnie z nowymi przepisami kierowcom, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, prawo jazdy zostanie odebrane bezpośrednio przez kontrolującego ich policjanta. Następnie zostanie ono przesłane do właściwego starosty, który — wydając decyzję administracyjną — formalnie zatrzyma ten dokument — za pierwszym razem na trzy miesiące.
kat

Fot. KPP Kozienice

 

Tags

Dodaj komentarz