• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Weekend na jazzowo w Łaźni. Wystąpią: Klaudia Kowalik i Marek Tom Kwintet

12 stycznia 2018

Łaźnia zaprasza na dwa koncerty w stylistyce jazzowej, akcentujące mocno wątki radomskie w kontekście ogólnopolskim, czy nawet międzynarodowym. Oba wydarzenia w siedzibie przy ul. Żeromskiego 56. Wstęp wolny.

 

Śpiewać będzie radomianka Klaudia Kowalik

Śpiewać będzie radomianka Klaudia Kowalik

 

Dzisiaj, 12 stycznia (piątek) o godz.18 odbędzie się jazzowe kolędowanie z Klaudią Kowalik. Kolędy rodzime oraz popularne amerykańskie piosenki świąteczne w nowoczesnych aranżacjach zaprezentują: Klaudia Kowalik – wokal, skrzypce oraz Wojciech Gadaszewski – fortepian.

Klaudia Kowalik jest radomianką, wokalistką jazzową oraz skrzypaczką. Ukończyła Zespół Szkół Muzycznych w Radomiu w klasie skrzypiec. Aktualnie studiuje wokalistykę jazzową na Akademii Muzycznej  w Katowicach oraz muzykologię na Uniwersytecie Wrocławskim. Jest laureatką pierwszych miejsc na festiwalach wokalnych zarówno w Polsce, jak i za granicą. Nagrała dwie płyty z amerykańskim muzykiem/jazzmanem Stanem Breckenridge. Koncertowała w USA, Kanadzie, Francji. itd.

Wojciech Gadaszewski – pianista, aranżer, student kierunku jazz i muzyka estradowa na wydziale artystycznym UMCS w klasie fortepianu. Ukończył drugi stopień szkoły muzycznej w Radomiu, grając na tubie. Wraz z zespołem Pod Sufitem Dżungla jest laureatem radomskich muzycznych Kazików (instrumenty klawiszowe). Posiada tytuł magistra w dziedzinie informatyki.

W sobotę, 13 stycznia, o godz. 18 wystąpi Marek Tom Kwintet. To autorski projekt lidera, gitarzysty, muzyka komponującego i aranżera wypełnią utwory należące do gatunków: fusion – jazz, funk – jazz, latin – jazz, ballada oraz swing. Wystąpią Marek A. Tom – gitary; Damian Czarnecki – flugelhorn; Leszek Zelga – piano; Andrzej Wartyni – gitara basowa. Postacią niewątpliwie pierwszoplanową koncertu będzie wybitny polski perkusista młodego pokolenia, radomianin Patryk Dobosz.

kat

 

Tags

Dodaj komentarz