• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Weszła do mieszkania pod pretekstem i okradła 84-letnią kobietę

5 grudnia 2018

Kolejna naciągaczka i kolejna osoba, która nabrała się na sztuczki. O tym, że nie warto ufać nieznajomym przekonała się starsza kobieta z Radomia. Nieznajoma weszła do jej domu i zabrała oszczędności. Policja apelujemy do mieszkańców o ostrożność.

 

policja

 

Do zdarzenia doszło wczoraj na ulicy Olsztyńskiej. – Do mieszkania 84-latki weszła kobieta pod pretekstem wypełnienia jakiejś ankiety w sprawie podwyższenia emerytury. Następnie wykorzystując nieuwagę seniorki zabrała jej pieniądze i wyszła – informuje Justyna Leszczyńska z KMP w Radomiu.

Policjanci prowadzą postępowanie w tej sprawie.

Co jakiś czas pojawiają się oszuści, którzy podając się za pracowników różnych instytucji, a nawet członków rodziny, okradają starszych ludzi. – Aby uniknąć takich sytuacji i nie paść ofiarą oszustów apelujemy o ostrożność. Nie bądźmy łatwowierni i nie dajmy się oszukiwać. Pomysłowość i przebiegłość oszustów jest nieograniczona – zapewnia. Dlatego tak ważne jest, by osoby starsze widziały, co im grozi, aby świadomie mogły reagować, kiedy znajdą się w podobnej sytuacji. – Pamiętajmy, że tylko nasza ostrożność, czujność i dystans do przekazywanych informacji spowodują, że nie staniemy się kolejną ofiarą oszustwa. O każdej podejrzanej sytuacji niezwłocznie trzeba poinformować policję – przypomina Leszczyńska.

kat

 

Tags

Dodaj komentarz