• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Wielkanocny koncert Radomskiej Orkiestry Kameralnej: „Tony Stradivarius i jego księga zaklęć”

2 kwietnia 2019

Jak działają instrumenty? Kim jest dyrygent i jaka jest jego moc? Co wyczytamy z partytury, a może to jest ta księga zaklęć? Na te i inne pytania odpowie najbliższy (sobota, 6 kwietnia, godz. 18) koncert Radomskiej Orkiestry Kameralnej z udziałem Jerzego Petersburskiego w roli opowiadacza tej bajki.

 

Jerzy Petersburski jr

Jerzy Petersburski jr

 

Koncert pełen magii dla dzieci i rodziców pt. „Tony Stradivarius i jego księga zaklęć” odbędzie się w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych i jest jednym z wielu w ramach Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena.

Festiwal to jedno z najważniejszych w Polsce i nie tylko, wydarzeń muzyki poważnej, na który składają się światowe gwiazdy klasyki i debiutujący na europejskich scenach artyści młodej generacji, wielkie dzieła symfoniczne, opery i skarby muzyki kameralnej. Na mapie festiwalu, który jest jednym z najbardziej liczących się w Europie od wielu lat znajduje się także Radom. – Stowarzyszenie Ludwiga van Beethovena w tym roku przygotowało specjalną propozycję z udziałem naszej orkiestry – koncert rodzinny na kameralną orkiestrę i narratora z udziałem znanego artysty Jerzego Petersburskiego juniora oraz Yaniva Segala, dyrygenta docenianego przez melomanów na całym świecie, zdobywcy wielu prestiżowych nagród – zapowiada Agnieszka Stanicka z biura ROK..

Artyści wykonają pełną magii kompozycję Paula Dooleya o oryginalnym tytule „The Conductors Spellbook”. To historia o Tonym Stradivariusie i jego księdze zaklęć, przy pomocy której może mieć on władzę nad orkiestrą. Wciąga słuchaczy, szczególnie najmłodszych, do interakcji, a nawet daje możliwość dyrygowania. To doskonała propozycja zarówno dla dzieci, rodziców, jak i dorosłych melomanów, bo kto z nas nie lubi przenosić się w zaczarowany świat muzyki?

Uwaga! Dorosły z zakupionym biletem w kasie ROK może wprowadzić dwoje dzieci do lat 9 gratis (wejściówki dla dzieci do odbioru w siedzibie orkiestry przy ul. Żeromskiego 53).

kat

Fot. Materiały prasowe/ROK

Tags

Dodaj komentarz