• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Wiosna Filmów w Elektrowni. Siedem nie miało jeszcze premier

18 czerwca 2019

Aż siedem przedpremierowych filmów zróżnicowanych gatunkowo, nagradzanych na najważniejszych światowych festiwalach, będzie można zobaczyć w czerwcu w kinie działającym przy Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu.

 

 

Zaprasza kino w "Elektrowni"

Zaprasza kino w „Elektrowni”

 

Po raz kolejny instytucja przyłącza się do Festiwalu Filmowego Wiosna Filmów.

Początek w piątek, 21 czerwca.

21 VI – SYNONIMY – Francja, Izrael, Niemcy 2019, reż. Nadav Lapid (123’) (przedpremiera)

Zdobywca Złotego Niedźwiedzia dla najlepszego filmu oraz Nagrody FIPRESCI na tegorocznym MFF w Berlinie

22 VI – TAJEMNICA HENRIEGO PICKA – Francja, Belgia 2019, reż. Remi Bezançon (100’) (premiera)

Francuska komedia kryminalna będąca ekranizacją popularnej powieści Davida Foenkinosa.

23 VI – PAMIĄTKI CLAIRE DARLING – Francja 2018, reż. Julie Bertuccelli (94’) (przedpremiera)

Nowy film Julie Bertuccelli, cenionej reżyserki i byłej asystentki Krzysztofa Kieślowskiego, pokazywany był m.in. na festiwalach w Göteborgu, Chicago, Genewie, Belgradzie, Hong-kongu i Morelii. W rolach głównych Catherine Deneuve i jej córka Chiarą Mastroianni.

24 VI  – TRAFIKANT – Austria, Niemcy 2018, reż. Nikolaus Leytner (117’) (przedpremiera)

Oparta na bestsellerowej powieści historia niezwykłej przyjaźni młodego chłopaka z twórcą psychoanalizy, Zygmuntem Freudem. Film nominowany w czterech kategoriach do Austriackich Nagród Filmowych 2019.

25 VI – YULI – Hiszpania 2018, reż. Iciar Bollain (110’) (przedpremiera)

Ekranizacja bestsellerowej autobiografii Carlosa Acosty z samym baletmistrzem w roli głównej. Film nagrodzony za najlepszy scenariusz na zeszłorocznym MFF w San Sebastián oraz nominowany do pięciu „hiszpańskich Oscarów” – nagród Goya.

26 VI – PETRA – Hiszpania, Francja, Dania 2018, reż. Jaime Rosales (107’) (premiera)

Nowy film Jaimego Rosalesa, hiszpańskiego mistrza slow cinema, z wybitną rolą Bárbary Lennie. Zdobywca nagród dla najlepszego filmu i najlepszego reżysera na zeszłorocznym Festiwalu Kina Iberoamerykańskiego CineCeará w Fortalezie.

27 VI – NIE OBCHODZI MNIE, CZY PRZEJDZIEMY DO HISTORII JAKO BARBARZYŃCY – Rumunia, Niemcy, Bułgaria, Francja, Czechy 2018, reż. Radu Jude 140’ (przedpremiera)

Nagrodzona na MFF w Karlowych Warach prowokacyjna tragikomedia na temat antysemityzmu w reżyserii jednego z najzdolniejszych rumuńskich twórców młodego pokolenia, Radu Jude. Zwycięzca MFF w Karlowych Warach i w Mińsku.

Projekcje w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Początek seansów o godz. 20. Karnety w cenie 27 zł na trzy dowolnie wybrane filmy, pojedyncze bilety 12 zł w przedsprzedaży od 17 VI 2019.

Szczegóły na stronie internetowej „Elektrowni” oraz www.wiosnafilmow.pl

kat

Tags

Dodaj komentarz