• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Wybory 2018. Prawo i Sprawiedliwość bierze radę miejską 16 mandatami

22 października 2018

Z wstępnych obliczeń głosów oddanych podczas wczorajszych wyborów wynika, że Prawo i Sprawiedliwość będzie miało większość w Radzie Miejskiej w Radomiu zdobywając 16 mandatów. 11 radnych umieści Koalicja na Rzecz Zmian, a 1 mandat przypadnie prawdopodobnie Kazimierzowi Woźniakowi z Bezpartyjnych Radomian.

 

Skład rady mocno się zmieni, ale przewagę będzie mieć PiS

Skład rady mocno się zmieni, ale przewagę będzie mieć PiS

Radomska rada miejska składa się z 28 osób.

W okręgu I mandat z ramienia PiS zdobyli: Artur Standowicz, Robert Fiszer i Mirosław Rejczak, w II – Dariusz Wójcik, Piotr Kotwicki i Ewa Czerwińska, w III – Łukasz Podlewski, Kazimierz Staszewski, Marcin Kaca, Teresa Skoczek, w IV – Kinga Bogusz, Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz i Mateusz Kuźmiuk, zaś w V: Karol Gutkowicz, Adam Bocheński i Marcin Majewski.

Z ramienia Koalicji na Rzecz Zmian w radzie zasiadać będą: w okręgu I – Jerzy Zawodnik, Wioletta Kotkowska, Robert Utkowski, w okręgu II – Radosław Witkowski, Magdalena Lasota, w III – Katarzyna Kalinowska, Zbigniew Neska, w IV – Mateusz Tyczyński, Marta Michalska-Wilk, w V – Konrad Frysztak i Wiesław Wędzonka.

W wyborach do rady miejskiej na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowało ponad 36 proc. radomian, na Koalicję na Rzecz Zmian niemal 34 proc., na Bezpartyjnych Radomian ponad 8 proc., Kukiz’15 – ponad 5 proc., KW Rafała Czajkowskiego prawie 5 proc., PSL – 4 proc., Bezpartyjnych Samorządowców – ponad 2 proc. i Radomską Prawicę 1 proc.

Tags

Dodaj komentarz