• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Wybory 2018. Radosław Witkowski prezydentem Radomia. Wygrał z Wojciechem Skurkiewiczem

4 listopada 2018

Dane ze 113 komisji, na wszystkie 114 w Radomiu pokazują, ze prezydentem Radomia został ponownie Radosław Witkowski. Uzyskał 53,85 proc. głosów, a jego konkurent – 46, 15 proc. Różnica to 6 tys. 693 głosy.

 

 

Witkowski wygrał reelekcję

Witkowski wygrał reelekcję

Witkowski o godz. 23 dziękował wyborcom (także tym, którzy na niego nie głosowali), współpracownikom, koalicjantom. Zwracał uwagę na rekordowa frekwencję. – Ja odczytuję to jednoznacznie, że to były bardzo ważne wybory, bo zdecydowaliśmy w którym kierunku nasze miasto będzie się rozwijało. Radomianie dokonali wyboru pomiędzy nowoczesnym, europejskim miastem, miastem, które kontynuuje zmiany, które rozpoczęliśmy w 2014 roku, a pomiędzy miastem, które – jak nazwał to jeden z wielkich polityków – które zatrzymało się w latach 90. Oczywiście wybór był jednoznaczny: Radom w dalszym ciągu chce się rozwijać i tak te wyniki odczytuję – mówił prezydent.

Witkowski zapraszał do współpracy wszystkich, którzy uważają, że warto wspólnie rozwijać i zmieniać miasto. Zapowiedział, że w poniedziałek zadzwoni do Wojciecha Skurkiewicza, aby rozmawiać o współpracy z nim jako szefem radomskich struktur PiS i wiceministrem obrony narodowej.  Prezydent podkreślił, że wiele z propozycji jego kontrkandydata zasługuje na uznanie, choćby budowa centrum nauki. – Przez ostatnie kilka tygodni radomianie otrzymali wiele propozycji ,które były kierowane przez premiera Morawieckiego. I będę chciał o nich rozmawiać, a pan wiceminister Skurkiewicz był gwarantem wszystkich obietnic składanych przez członków rządu – zaznaczył Radosław Witkowski.

Tags

Dodaj komentarz