• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Wybory 218. Kto zostanie prezydentem Radomia na najbliższe pięć lat?

4 listopada 2018

Trwa druga tura wyborów samorządowych. Radomianie wybieraj prezydenta miasta. O urząd zabiegają dwaj kandydaci, którzy dostali najwięcej głosów w pierwszej turze: Radosław Witkowski, który ubiega się o reelekcję, a startuje z własnego komitetu Koalicja na Rzecz Zmian, oraz Wojciech Skurkiewicz zgłoszony przez Prawo i Sprawiedliwość.

 

 

 

 

P1220188

 

Trwa druga tura wyborów samorządowych w Radomiu. Mieszkańcy miasta wybierają prezydenta; do urzędu pretendują  ubiegający się o reelekcję Radosław Witkowski, który startuje z własnego komitetu Koalicja na Rzecz Zmian, oraz Wojciech Skurkiewicz z Prawa i Sprawiedliwości.

Lokale wyborcze otwarte są od  godz. 7,  pracuje w nich 114 obwodowych komisji wyborczych. Radomska delegatura Krajowego Biura Wyborczego nie zanotowała do tej pory żadnego incydentu wyborczego, ani przypadków złamania ciszy wyborczej. Nigdzie nie stwierdzono żadnych problemów technicznych, związanych np. z brakiem kart do głosowania.

Do godz. 12 w Radomiu do urn poszło 16,19 proc., uprawnionych do głosowania, czyli więcej niż w pierwszej turze, wtedy w tym samym czasie zagłosowało ponad 15 proc. radomian.

W pierwszej turze wyborów Radosław Witkowski zdobył 45,47 proc. głosów, a Wojciech Skurkiewicz (PiS) 40,40 proc. głosów.

Wstępne, nieoficjalne wyniki wyborów będą znane około godz. 22. Od godz. 20.45 zapraszamy na relacje z obu sztabów wyborczych.

bdb

Tags

Dodaj komentarz