• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Wystawa w Galerii „Resursa”. Swoje prace prezentuje radomianka z Krakowa

21 września 2018

Galeria „Resursa” zaprasza dzisiaj, 21 września, o godz. 18. na otwarcie wystawy malarstwa Katarzyny Podniesińskiej z Krakowa. Artystka ma na swoim koncie pokaźny dorobek twórczy.

 

KPodniesińska, Ryneczek 2015

 

Artystka urodziła się w Radomiu. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Stowarzyszenia Pastelistów Polskich. Dyplom w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest kustoszem Muzeum Narodowego w Krakowie w dziale grafiki.

Ma na swoim koncie pokaźny dorobek artystyczny: brała udział w ponad sześćdziesięciu wystawach zbiorowych i ponad czterdziestu ekspozycjach indywidualnych. Kilkukrotnie nagradzana i wyróżniana (wyróżnienia: im. Marii Ritter na II Międzynarodowym Biennale Pasteli Nowy Sącz 2004 oraz na Krakowskim Salonie Zimowym 2005. Pierwsza Nagroda w Konkursie 125 Rocznica Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej „Pani Krakowa”, ogłoszonym przez Ojców Karmelitów „Na Piasku” w Krakowie w 2008 r.).

Jej prace znajdują się w wielu galeriach i kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

Artystka wspiera od lat akcje charytatywne. Swoje prace przekazała m.in. na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Fundacji Sue Ryder, Rotary Klub Kraków, Caritasu oraz Polish Orphans Charity Fundation Toronto w Kanadzie.

Fot. Materiały prasowe/Resursa

Tags

Dodaj komentarz