• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Wystawa w Łaźni – ikony księdza Stanisława Drąga

10 kwietnia 2019

Łaźnia (ul. Żeromskiego 56) zaprasza dzisiaj, 10 kwietnia, o godz. 18 na wystawę „Kolorami pisane imię Boga – ks. Stanisław Drąg”. Kapłan i artysta zarazem od 50 lat pisze ikony. Ekspozycja będzie czynna do 10 maja.

drag-dfe78633

 

Ksiądz Stanisław Drąg urodził się w 1941 roku w Kałkowie. Ukończył VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Radomiu i Seminarium Duchowne w Sandomierzu (1960–1966). W roku milenijnym przyjął święcenia kapłańskie. Absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, gdzie studiował teologię i historię sztuki ze specjalizacją konserwatora zabytków (1968–1972). Od 1954 roku związany jest z Radomiem. Duchowny sprawował posługę kapłańską m.in. w Skrzynnie i w Radomiu – w parafii pw. Matki Bożej Miłosierdzia i Św. Królowej Jadwigi na Osiedlu Akademickim. Przez ostatnie kilkanaście lat pracował w parafii w Grabowie nad Pilicą. Obecnie przebywa na emeryturze.

Ks. Stanisław Drąg to kapłan – artysta, który od ponad 50 lat pisze ikony. Na prezentowanej wystawie pokaże, te najnowsze 70; będzie to już jego 109 wystawa. Podczas wernisażu wystąpi Mariola Indyka, która zaśpiewa Akatyst Maryjny, a aktorka Janina Durko wygłosi prelekcję prezentującą „Encyklopedię ikon” według ks. Stanisława Drąga.

Tags

Dodaj komentarz