• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

XVI Radomskie Dni Godności. Niepełnosprawni dostaną klucz do miasta

19 maja 2019

Przez trzy dni, od środy, 22 maja, niepełnosprawni mieszkańcy będą symbolicznie rządzić Radomiem. Podczas XVI Radomskich Dni Godności nie zabraknie atrakcji i ciekawych wydarzeń. Mogą wziąć w nich udział wszyscy zainteresowani.

 

Fot. archiwum

Fot. archiwum

 

– To bardzo ważna impreza w naszym mieście, a dla mnie szczególnie ważna, ponieważ staramy się, aby w Radomiu osoby z niepełnosprawnością czuły się jak najlepiej. Codziennie staramy się wdrażać ułatwienia i procedury, które spowodują, że życie ich i ich rodzin będzie łatwiejsze, ponieważ wiemy, jak często niepełnosprawni są obciążeniem dla bliskich – mówi wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik.

Dni rozpoczną się o godz. 11 mszą św. w intencji osób niepełnosprawnych w kościele farnym, skąd potem barwny korowód prowadzony przez Orkiestrę Grandioso przejdzie deptakiem na pl. Corazziego, gdzie prezydent Radomia przekaże przedstawicielom środowisk niepełnosprawnych klucz od miasta. Na scenie wystąpią osoby niepełnosprawne, a obok sceny – na specjalnych stoiskach będzie można obejrzeć wykonane przez nich prace. Będzie też pokaz mody – tu znane osoby poprowadzą po wybiegu małych modeli. Będzie można obejrzeć kolekcję sukien ślubnych, wieczorowych i garniturów. Na zakończenie wystąpi lwowski kwartet Leon Voci; zaprezentuje muzykę klasyczną we współczesnych aranżacjach.

W czwartek, 23 maja, o godz. 12 na pl. Corazziego odbędzie się II Mazowiecki Festiwal Twórczości Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Tacy sami”. – Wystąpią przedstawiciele 17 placówek, w tym z województw łódzkiego i dolnośląskiego, 200 osób spoza Radomia – wymienia Dagmara Janas ze Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Razem”.

Na koniec, w piątek, 24 maja, o godz. 14 wszyscy spotykają się na terenie MOSiR przy ul. Narutowicza. W programie m.in. festyn sportowo-rekreacyjny, paraolimpiada dla przedszkolaków, park rozrywki i grill. O godz. 15 rozpocznie się Piknik Organizacji Pozarządowych.

bdb

Tags

Dodaj komentarz