• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Zaczipuj bezpłatnie swojego psa. Łatwiej go odnajdziesz, gdy się zgubi

23 lipca 2019

Podobnie jak w poprzednich latach, w Radomiu prowadzona jest akcja bezpłatnego czipowania psów. Wszczepienie czipa nie pociąga za sobą żadnych kosztów dla właściciela psa. Miasto pokrywa koszty zarówno zakupu czipa, jak i usługi weterynaryjnej.

 

300116psy03

 

Zabiegi  wykonywane są w następujących przychodniach weterynaryjnych: Radomskie Centrum Małych Zwierząt, ul. Chrobrego 46 lok. 2, ,,Zwierzyniec’’, ul. Wyścigowa 3E, Centrum Zdrowia Zwierząt, Usługi Weterynaryjne ART- WET, ul. Miła 17.

Warunkiem skorzystania z bezpłatnego oznakowania psa jest: wypełnienie przez właściciela psa wniosku o oznakowanie i rejestrację zwierzęcia, okazanie  aktualnego zaświadczenia o szczepieniu psa przeciwko wściekliźnie, okazanie książeczki zdrowia psa celem dokonania przez lekarza weterynarii  adnotacji  jego oznakowania oraz wklejenia kodu kreskowego.

Po oznakowaniu dane dotyczące zwierzęcia i jego właściciela będą wprowadzone do Międzynarodowej Bazy Danych SAFE – ANIMAL.

Czipowanie to doskonała metoda zapobiegania bezdomności zwierząt; dzięki niej w przypadku  zaginięcia można szybko ustalić właściciela psa.

kat

Źródło: UM Radom

Dodaj komentarz