• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Zażądali oddania długu, pobili i zabrali pieniądze. Siedzą w areszcie

31 grudnia 2018

Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn w sprawie rozboju. Wszyscy usłyszeli zarzuty. Trzech z nich odpowie za rozbój i zastosowano wobec nich tymczasowy areszt, natomiast jeden z nich odpowie za zmuszanie do zwrotu wierzytelności i zastosowano środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

 

SAM_2967

 

Do zdarzenia doszło na terenie gminy Skaryszew. – Do domu 74-latka wtargnęło kilku mężczyzn, którzy zażądali od niego oddania długu, który rzekomo miał wobec nich jego syn. Bijąc i grożąc doprowadzili go do stanu bezbronności i zabrali kilkaset złotych. Do domu wrócił jego syn 74-latka z kolegą, od których napastnicy również zabrali pieniądze i uciekli. Policjanci następnego dnia zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o to przestępstwo. Wszyscy trafili do policyjnej celi. Doprowadzono ich do prokuratury, gdzie 31-, 37- i 39-latek usłyszeli zarzuty rozboju, natomiast 25-latek odpowie za zmuszanie do oddania wierzytelności – relacjonuje Justyna Leszczyńska z radomskiej policji.

Sąd zdecydował zastosowanie za rozbój wobec trzech mężczyzn tymczasowy areszt na czas trzech miesięcy. Za przestępstwo to grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Natomiast wobec 25-latka zastosowano policyjny dozór.

Ponadto okazało się, że 24-letni pokrzywdzony, który miał mieć rzekomy dług, jest poszukiwany do odbycia zaległej kary pozbawienia wolności. Został zatrzymany i przewieziony do aresztu śledczego.

kat

 

Tags

Dodaj komentarz