• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Zdecydowana większość radomskich pracowników oświaty za strajkiem

25 marca 2019

Radomscy nauczyciele i pozostali pracownicy oświaty opowiadają się za strajkiem, który ZNP planuje przeprowadzić 8 kwietnia. Dzisiaj w Warszawie są rozmowy ostatniej szansy. – Jeśli nie będzie porozumienia, do protestu dojdzie – zaznacza szef radomskiego ZNP Tomasz Korczak.

 

 

20190325_142731

 

Referendum, w którym uczestniczyli pracownicy przedszkoli, szkół, poradni i burs zakończyło się w miniony piątek. – Odbyło się ono w 87 placówkach, które znajdują się w zasięgu oddziaływania radomskiego ZNP. W 83 wzięła udział ponad połowa uprawnionych do głosowania, w 79 załogi opowiedziały się za strajkiem – podaje wyniki Tomasz Korczak.

Zdanie prezesa Korczaka niezadowolenie nauczycieli i bardzo napięte nastroje, mogły wskazywać, że właśnie tak zadecydują uczestnicy referendum. – Procentowo odpowiedzi za przeprowadzeniem strajku były bardzo wysokie – dodaje szef radomskiego ZNP.

W referendum mogli wziąć udział wszyscy pracownicy placówek oświatowych, nie tylko nauczyciele i nie tylko członkowie ZNP. W całej Polsce odpowiadali na następujące: „Czy wobec niespełnienia żądania dotyczącego podwyższenia wynagrodzeń zasadniczych nauczycieli, wychowawców, innych pracowników pedagogicznych i pracowników niebędących nauczycielami o 1000 złotych z wyrównaniem od 1 stycznia 2019 roku, jesteś za przeprowadzeniem w szkole strajku począwszy od 8 kwietnia?”.

bdb

Tags

Jedna odpowiedź do “Zdecydowana większość radomskich pracowników oświaty za strajkiem”

  1. Andrzej pisze:

    Do roboty się brać obiboki. Musimy dzieci do 22-giej uczyć, bo wam się nie chce pracować. jeden przykład na lekcji – 10 do domu. Wolne wakacje i ferie, co chwila wolny dzień. Korepetycje (bez podatku) i mało, mało, mało. Do roboty!

Dodaj komentarz