• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Znalazł w lesie pocisk z II wojny światowej, zrobił zdjęcie i… zakopał

13 marca 2018

Mieszkaniec gminy Borkowice znalazł w lesie pocisk z okresu II wojny światowej, ale zamiast powiadomić odpowiednie służby, po sfotografowaniu niewypału, ponownie go zakopał. Mężczyzna odpowie teraz przed sądem.

 

271-34775

Policjanci z przysuskiej komendy zostali powiadomieni, że na jednym z portali internetowych 33-latek zamieścił informację o odnalezieniu pocisku artyleryjskiego z okresu II wojny światowej. – Po skontaktowaniu się z młodym mężczyzną funkcjonariusze ustalili, że w ubiegłym roku w lesie na terenie powiatu szydłowieckiego, przy użyciu wykrywacza metali,  faktycznie odnalazł on niewypał. Mężczyzna po odnalezieniu pocisku, sfotografował go, a następnie zakopał. Jak tłumaczył funkcjonariuszom, wiedział, że jest to przedmiot niebezpieczny, więc go nie zabrał ze sobą. Na szczęście, mężczyzna był w stanie wskazać miejsce, gdzie zakopał pocisk. Wezwany na miejsce patrol rozminowania z jednostki wojskowej odnalazł i zabezpieczył pocisk artyleryjski z okresu II wojny światowej. Teraz mężczyźnie grozi kara aresztu lub grzywny za popełnione wykroczenie – informuje asp. Aneta Wilk z Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu.

Policjanci apelują, aby pod żadnym pozorem nie dotykać przedmiotów przypominających pociski lub miny, ponieważ nawet po ponad 70 latach te pamiątki po II wojnie światowej są śmiertelnie niebezpieczne.

kat

Fot. KWP Radom

 

Tags

Dodaj komentarz