Można pomóc rodzinom tragicznie zmarłych lotników

3 września 2007
Miasto wesprze finansowo rodziny tragicznie zmarłych podczas Air Show lotników. My też możemy to zrobić już teraz, włacając pieniądze na specjalnie uruchomione w tym celu konto. Znicze i kwiaty pod lotniskiem

Jeszcze w sobotę, tuż po katastrofie na lotnisku prezydent  Andrzej Kosztowniak zapowiedział, że miasto przekaże rodzinom pilotów z zespołu Żelazny pieniądze z kasy gminy. - Podtrzymuję tę deklarację. Jutro złożę wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej, bo to radni muszą zgodzić się na taki krok. Prezydent nie wie jeszcze jaka może byc to suma: - O konkrertach powiem po konsultacji ze skarbniczka miasta - dodaje.

Jednak mu już teraz możemy wpłacać pieniądze na specjalnie otwarte przez miasto subkonto. O to jego nr:  93 1240 3259 1111 0010 14 95 6545 i pozostałe dane Bank Polska Kasa Opieki S.A., II oddział w Radomiu, ul. Piłsudskiego 13 z dopiskiem: "Rodzinom tragicznie zmarłych pilotów podczas X Air Show".

Kolejnym wsparciem dla rodzin ma być koncert charytatywny, na którym wystapią m.in. IRA i Ich Troje - zespoły, kóre miały zagrać w Radomiu w sobotę. Koncert zaplanowano na 29 września i ma być on biletowany. Na razie nie wiadomo, gdzie się odbędzie i czy wykonawcy również przekażą na rzecz rodzin lotników częśc honorarium. - O tych szczegółach zdecydujemy do końca tygodnia. Oczekujemy również na odpowiedź od TVN, czy zechce być patronem tego koncertu - zanacza A. Kosztowniak.

Wielu radomskich dziennikarzy uznało, że pomysł koleżanki z "Gazety Wyborczej", by miejscem koncertu było lotnisko, jest bardzo dobry.

Radomianie