Posłanka nie wraca

24 kwietnia 2007
Posłanka Lucyna Wiśniewska nie zostaje jednak w PiS. Markowi Suskiemu nie udało się namówić klubowej koleżanki do pozostania w partii.

Lucyna Wiśniewska oficjalnie poinformowała o swej decyzji odejścia z PiS i włączeniu się w tworzenie nowego ugrupowania Marka Jurka - Prawicy Rzeczypospolitej. W przesłanym do mediów oświadczeniu potwierdza, że jej decyzja wiąże się z ostatnimi wydarzeniami w Sejmie i głosowaniem nad zmianami w Konstytucji. - Pokazały one, że PiS jest partią bardzo pragmatyczną, jednak w zbyt dużym według mnie stopniu,oderwaną od wartości ideowych, którym jestem wierna. Dla zachowania klarowności ideowej, stanowisko PiS w sprawie konstytucyjnej ochrony życia, zmusiło mnie do odejścia z tej partii – podkreśla posłanka.

Lucyna Wiśniewska apeluje do dziennikarzy, by nie wiązać jej odejścia z PiS: „w kontekście rozłamu na prawicy”. Deklaruje również współpracę z Prawem i Sprawiedliwością: „w tych projektach, które będą gwarantowały rozwój naszego kraju. Będą zgodne z wolą wyborców, którzy mi zaufali oddając swój głos. I wreszcie, które będę mogła poprzeć w zgodzie z moim sumieniem”.

Posłanka zapewnia także, że nadal będzie zabiegać w parlamencie o sprawy Radomia i regionu.