Premier Gosiewski modernizuje i obiecuje

21 maja 2007
Kiedy dojedziemy koleją do Warszawy w ciągu godziny? Za kilka lat  - obiecuje wicepremier Przemysław Gosiewski. Szansę na takie przyspieszenie daje planowana modernizacja tzw. trasy nr 8.P. Gosiewski i A. Kosztowniak


W poniedziałkowy wieczór wicepremier gościł na zaproszenie prezydenta Andrzeja Kosztowniaka w Radomiu. Konferencję, również z udziałem m.in. parlamentarzystów PiS, wojewody mazowieckiego i przedstawicieli PKP zatytułowano "Modernizacja linii kolejowej nr 8 Kielce - Radom - Warszawa determinantą rozwoju gospodarczego południowego Mazowsza i Ziemi Świętokrzyskiej". - Istnieje szansa, by linia ta po modernizacji była gotowa wcześniej niż w 2013 roku, jak to ujęto w przedstawionym dziś harmonogramie - zapewniał Gosiewski. - Z pewnością można będzie skrócić okres projektowania, ponieważ planujemy uprościć przepisy prawne, m.in. dotyczące oddziaływania inwestycji na środowisko.

Wicepremier twierdzi, że przyśpieszenie prac jest realne, bo unowocześnienie trasy Warszawa - Radom - Kielce ujęto na liście rządowej jako priorytet, są też pieniądze na realizację inwestycji. - Wiele jednak zależy od współpracy pomiędzy administracją samorządową i rządową z PKP - uważa.