Kultura i Rozrywka

Maciej Bobula, poeta i prozaik, laureat rezydencji literackiej w Vence będzie gościem Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli. Spotkanie zapowiadane jako wieczór w stylu francuskim odbędzie się w niedzielę, 2 kwietnia o godz. 17. Wstęp wolny.

MOK Amfiteatr zaprasza w piątek, 31 marca o godz. 18 na czwarty odcinek kulturalnego talk show pt. „Słodko – gorzka droga do sławy”. Po chwilowej przerwie w showroomie przy Parkowej wracają spotkania „Na widelcu”. Tym razem gościem będzie Conrado Segismundo Moreno Szypowski, zwany „najsłynniejszym polskim Hiszpanem”.

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia zaprasza w sobotę, 1 kwietnia o godz. 14 na wystawę dla dzieci pt. „Wszystko widzę jako sztukę”. Uczestnicy przekonają się, że sztuką może być obieranie ziemniaków, wyszywanie makatek, zabawa piaskiem.

Radomska Orkiestra Kameralna zaprasza w piątek, 21 marca o godz. 18 na koncert w ramach 27. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena. Organizatorzy chcą uczcić pamięć prof. Krzysztofa Pendereckiego w trzecią rocznicę śmierci jednego z największych współczesnych polskich kompozytorów. Dla naszych Czytelników mamy bilety.

Kino studyjne w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu zaprasza dzisiaj, 27 marca o godz. 18 na projekcję w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Widzowie obejrzą dramat psychologiczny pt.”Pociąg” w reżyserii Jerzego Kawalerowicza z 1959 r.

Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie dzięki intensywnym zakupom w ostatnich miesiącach wzbogaciło swoje zbiory o niezwykle cenne obiekty: starodruki, obrazy – w tym portrety – grafiki i rzadki egzemplarz karty pergaminowej z zapisem tekstowo-nutowym (liturgicznym) z przełomu XV i XVI w.

Piotr Sommer, poeta, eseista, tłumacz będzie w niedzielę, 26 marca o godz.17 kolejnym gościem cyklu „Literatura według…” w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli.. Gospodynią spotkań jest Justyna Sobolewska, krytyczka, dziennikarka i pisarka. Wstęp wolny.

Sąsiedzki spór – historia wiecznie żywa i aktualna. Także ta, widziana oczami najwybitniejszego polskiego komediopisarza. „Zemsta” Aleksandra Fredry to najnowsza premiera Teatru Powszechnego. Na radomskiej scenie zobaczymy ją  – w oryginalnej inscenizacji nawiązującej do PRL-u – po raz pierwszy w sobotę, 25 marca o godz.19.

Dwie nowe wystawy jednocześnie otwiera Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu. W piątek, 24 marca o godz. 18 odbędą się wernisaże ekspozycji Norberta Delmana pt. „Grotto” i Lia Kimury „Yasashi-sa” (czułość).

Kino studyjne w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia zaprasza dzisiaj, 20 marca o godz. 17.30 na projekcję w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Na życzenie widzów będzie to seans z obrazem „Benedetta”.