• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Kultura

Radomska Orkiestra Kameralna zaprasza w sobotę, 15 maja, o godz. 17 do muszli koncertowej w parku Kościuszki na spotkanie z muzyką etniczną. Wystąpi zespół Etnos Ensemble, który łączy ludowe rytmy bałkańskie, klezmerskie i słowiańskie. Organizatorzy zachęcają do wsparcia ROk poprzez zakup biletu w cenie 10 zł.

Po prawie dwumiesięcznej przerwie spowodowanej sytuacją epidemiologiczną i związanymi z nią decyzjami rządu, Muzeum Witolda Gombrowicza ponownie zaprasza zwiedzających. Muzeum będzie czynne od soboty, 8 maja, od godziny 10.

Recitalem Zbigniewa Zamachowskiego rozpoczyna się w sobotę, 8 maja o godz 17 XXVIII Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję „Łaźnia”. W koncercie autorskie utwory artysty i interpretacje znanych twórców. Premiera online na Facebopku i YouTube.

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią, miłośnicy sztuki na pewno z radością przyjmą informację, że dzisiaj, 5 maja, otwiera się Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia. Ponownie zaprasza na wystawy dwóch artystów, Ryszarda Waśki i Sławomira Marca. Do kina pójdziemy od 29 maja.

To bardzo dobra wiadomość dla miłośników Melpomeny i Teatru Powszechnego w Radomiu. Scena znalazła się w gronie beneficjentów ministerialnego programu „Teatr 2021” i otrzymał dofinansowanie na XV Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski.  To 135 tys. ł przeznaczone na „działania okołofestiwalowe”.

Muzeum im. Jacka Malczewskiego wzbogaciło się o kolejne cenne eksponaty. To dary, które przekazała placówce mieszkająca w szwajcarskim Zurychu Ewelina Tornare. Wywodzi się ona z rodziny Bruśnickich, który byli właścicielami Apteki pod Białym Orłem przy ul. Żeromskiego w Radomiu.

„Dzikie ostępy Leopolda Pac-Pomarnackiego” i „Gawęda tatrzańska Tytusa Chałubińskiego” to dwie nowe ekspozycje, które przygotowuje Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu. Otwarcie obu  zaplanowano na 11 maja. To, jak będzie przebiegało, zależy od obowiązujących obostrzeń.

Łaźnia zaprasza dzisiaj, 25 kwietnia o godz. 16 na koncert pieśni rosyjskich i arii włoskich w wykonaniu Róży Kajnath (sopran) i Urszuli Bakalarskiej (fortepian). Premiera online na Facebooku i kanale YouTube.

Łaźnia zaprasza dzisiaj, 23 kwietnia o godz. 19 na kolejną edycję wystaw w ramach cyklu: „Pracownie – Konfrontacje”, którego głównym założeniem jest badanie zależności, relacji prezentowanych artystów. W tegorocznej edycji prezentowane są dwie twórcze kobiety: Hanna Wojdała-Markowska oraz Dorota Sak. Wernisaż online na kanale YouTube oraz na Facebooku.

Do 17 maja można zgłaszać filmy do Konkursu Głównego i Konkursu Filmów Odrzutowych Hyde Park, które odbędą się podczas 14. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych Kameralne Lato w Radomiu. Nagrodą główną w jest przyznawany od 2013 roku Złoty Łucznik – Nagroda Prezydenta Miasta Radomia w wysokości 10 tys. zł.