• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Kultura

Teatr Powszechny zaprasza na nowy cykl spotkań z dziełami Gombrowicza. Tym razem prezentowane będą znane utwory pisarza w reżyserii znakomitych twórców zrealizowane dla Teatru Telewizji. Pierwsza prezentacja w najbliższą środę, 27 października o godz.18.

Cztery sztuki broni palnej – jedna to egzemplarz powtarzalny, a trzy automatyczne – wyprodukowanej w radomskim „Łuczniku” kupiło Muzeum im. Jacka Malczewskiego. Zakup ma związek z planowanym utworzeniem w placówce zbrojowni. 

Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku zaprasza  dzisiaj, 23 października na uroczysty wernisaż wystawy Moniki Patuszyńskiej „Genealogia” oraz oprowadzanie autorskie. Początek o godz. 14 w Galerii Oranżeria.

Resursa zaprasza dzisiaj, 22 października o godz.17 do Kamienicy Deskurów na wernisaż wystawy „Świat zmysłów. Kosmos jest w nas”. Otwarciu ekspozycji z eksponatami pochodzących ze zbiorów Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, towarzyszyć będzie prelekcja Marcina Banasia z UJ.

Najnowsza premiera (a nawet prapremiera) „Powszechnego” to spektakl, który powstał w eksperymentalnej formie laboratorium teatralnego. Zobaczymy go na scenie kameralnej dzisiaj, 22 października, o godz.20. „Odloty” opowiadają o relacjach, poszukiwaniu miłości i poczuciu samotności. O tym, czy jedna nasza decyzja może zaważyć na czyimś losie.

Resursa zaprasza na inaugurację nowego cyklu filmowego „Poza Kadrem”. Dzisiaj, 21 października o godz. 18 odbędzie się debata z udziałem przedstawicieli radomskich kin oraz projekcja filmu „Ave, Cezar!” w reżyserii braci Coen.

Ireneusz Domański zastąpił Marię Jaskot na stanowisku dyrektora Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie. Jaskot kierowała placówką przez wiele lat, kiedy była ona oddziałem Muzeum Okręgowego w Radomiu i przez krótki okres jej samodzielności.

Powiatowy Instytut Kultury w Iłży zaprasza na inaugurację projektu „Retrospekcje. Powiat Radomski”. Pierwsze spotkanie – na żywo i w internecie – zaplanowano na środę, 20 października na godz. 17. Temat to historia lokalnej oświaty.

Kino studyjne w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia zaprasza dzisiaj, 18 października o godz.18 na projekcję w ramach cyklu Dyskusyjny Klub Filmowy. Widzowie obejrzą dramat obyczajowy „Smak głodu” w  reżyserii Christoffera Boe’go.

Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr” wraca z cyklem „Wkręć się w teatr”. Tym razem zaprasza na ul. Daszyńskiego 5 na „Bajkę o gajowym Chrobotku”. Spektakl odbędzie się w niedzielę, 17 października o godz. 10 i 12.