• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Kultura

Requiem Wolfganga Amadeusza Mozarta zabrzmiało wczoraj w kościele pw. św. Stefana w Policznie. Koncert w wykonaniu Polskiej Opery Królewskiej odbył się w ramach projektu „Opera w drodze” podczas trwającego III Czarnoleskim Festiwalu Sztuk – „Sztuka Wolności”.

MOK „Amfiteatr” zaprasza w sobotę, 24 lipca i niedzielę, 25 lipca na trzeci weekend z „Fosą pełną kultury”. Tym razem kierunek: Azja i okazja, by rozsmakować się w jej kulturze. Co w programie?

Będzie pięknie: więcej zieleni, miniwirydarz, hotel dla pszczół i kurtyna wodna. Pojawią się one w ogrodzie botanicznym na dziedzińcu Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu. Remont zrealizuje firma Dro-Mar. Dzisiaj została podpisana umowa w tej sprawie.

W piątek, 23 lipca o godz. 20.30 na placu przy fontannach zobaczymy kolejne przedstawienie w ramach prezentacji teatrów ulicznych. Tym razem będzie to spektakl „Poza czasem” w wykonaniu Teatru AKT z Warszawy.

W niedzielę, 25 lipca o godz. 12 w Muzeum im. Jacka Malczewskiego odbędzie się finisaż wystawy „Historie w torebkach zaklęte”. Wydarzeniu będzie towarzyszyć koncert „Flet w pięciu odsłonach”. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

– Mamy wprawdzie pewne pomysły, ale chcielibyśmy poznać też koncepcje innych – mówi dyrektor Włodzimierz Pujanek o planach rozbudowy Elektrowni. Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej chce rozszerzyć się w kierunku ul. Narutowicza.

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia zaprasza dzisiaj, 20 lipca o godz.21.30 na  kolejną projekcję w ramach kina na leżakach. Będzie można obejrzeć premierowo film Tomasza Jurkiewicza pt. „Każdy ma swoje lato”.

Wernisaż wystawy prac fotograficznych Barbary Polakowskiej rozpoczął w miniony weekend III Czarnoleski Festiwal Sztuk – „Sztuka Wolności”. Wydarzenia w jego ramach będą organizowane zarówno w Czarnolesie, jak i Zwoleniu, Policznie, Janowcu aż do 1 sierpnia.

Czas na kolejny weekend z „Fosą pełną kultury”. Dzisiaj, 17 lipca i jutro, 18 lipca w MOK „Amfiteatr” cykl wydarzeń pod wspólną nazwą „Mama Afryka”. W programie m.in. tworzenie masek, wspólne śpiewanie, opowieści w pustyni i w puszczy, koncert i spektakl.

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia zaprasza w niedzielę, 18 lipca o godz.12 na warsztaty dla najmłodszych pn. „Szary Kiwak”. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat.