Kultura i Rozrywka

Cztery kompozycje współczesnych twórców oraz „Trzy utwory w dawnym stylu” Krzysztofa Pendereckiego wypełniły sobotni koncert Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Był on poświęcony pamięci zmarłego niedawno artysty, który patronował międzynarodowemu konkursowi „Arboretum” organizowanemu przez Radomską Orkiestrę Kameralną.

Dzisiaj, 25 listopada o godz.18 odbędzie się kolejne wydarzenie w ramach jubileuszu pod hasłem „Łaźnia. 35 lat artystycznych kąpieli”. Swoje obrazy na wystawie „Malarstwo wyobraźni” zaprezentuje Urszula Świerczyńska. Muzycznym uzupełnieniem wernisażu będzie gra na lutni w wykonaniu Adama Dzwonnika.

Kino studyjne w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu, zaprasza dzisiaj, 21 listopada o godz. 17.45 na projekcję w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Widzowie obejrzą przedpremierowo dramat obyczajowy „Lunana. Szkoła na końcu świata” w reż. Pawo Choyning Dorji (Bhutan).

MOK Amfiteatr zaprasza na weekendowe wydarzenia: Na Widelcu. Talk-Show z Anną Popek – dzisiaj, 18 listopada o godz.18, spektakl Teatru dla Dorosłych  – sobota, 19 listopada, godz. 19 i wystawę fotograficzną – sobota, 19 listopada, o godz. 19.30.

Na dwa wydarzenia w ciągu dwóch dni zaprasza Resursa. Dzisiaj, 17 listopada o godz. 18 na „teatralną ucztę”, a podczas niej na spektakl Teatru Poszukiwań „Głodni.pl”, natomiast w piątek, 18 listopada o godz.17.30 na otwarcie wystawy Izabelli Pietras w ramach prezentacji „W kolorowym moim świecie”.

 – Po raz pierwszy w murach Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu zagoszczą obrazy Grupy Dziesięciu z Krakowa. Obrazy z międzywojnia. Zapraszamy na wernisaż w piątek, 18 listopada o godz. 17, natomiast w niedzielę o godz. 12 będzie oprowadzanie kuratorskie – zapowiada najnowsze wydarzenie w „Malczewskim” jego dyrektor Leszek Ruszczyk.

Setki osób przyszły do Elektrowni na urodzinowe przyjęcie Wojciecha Fangora. Wernisaż wystawy zorganizowano dokładnie w 100. rocznicę urodzin znakomitego i wszechstronnego artysty.  Ekspozycję można będzie oglądać do 5 lutego przyszłego roku.

„Łaźnia” – Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria zaprasza w czwartek, 17 listopada o godz. 18 na koncert w ramach Radomskiego Festiwalu Jazzowego. Zagra Oleś Brothers, koncert nosi tytuł „Komeda Ahead, a odbędzie się w siedzibie przy ul. Żeromskiego 56)”. Wstęp wolny.

Przez kilkadziesiąt lat jego piosnki, jak „Cała sala śpiewa”, „Daj”, „Bo z dziewczynami” nuciła cała Polska. Był jednym z najpopularniejszych polskich piosenkarzy. Jerzy Połomski, pochodzący z Radomia artysta, zmarł dziś wieczorem w wieku 89 lat w warszawskim szpitalu.

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia zaprasza we wtorek, 15 listopada o godz. 19 na wernisaż wystawy jednego z najbardziej znanych i rozpoznawalnych polskich artystów na świecie. Ekspozycja pt. „Wojciech Fangor. Dzisiaj są moje urodziny” została przygotowana z okazji 100. rocznicy urodzin twórcy.