Ratownicy radomskiego pogotowia dostali nowy sprzęt do karetek. Wart jest pół miliona złotych

4 kwietnia 2024

– Chcemy, aby radomianie czuli się bezpiecznie i mieli zapewnioną jak najwyższą jakość usług medycznych – zapewniają władze Radomia. Miasto przeznaczyło z własnego budżetu 500 tys. zł na zakup sprzętu ratującego życie, który będzie stanowić wyposażenie nowych ambulansów radomskiego pogotowia.

 

fot. Łukasz Wójcik/UM Radom

 

Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego kupiła m.in. nowoczesny defibrylator, respirator, urządzenie do mechanicznej kompresji klatki piersiowej, krzesełko kardiologiczne z systemem płozowym, pompę infuzyjną i wideolaryngoskop. W najbliższych dniach zostaną dostarczone również m.in. nosze, materace oraz deski ortopedyczne dla dzieci i dorosłych.

– Wielokrotnie, spotykając się w tym miejscu, mamy okazję informować, o tym, że pozyskujemy pieniądze zewnętrzne, najczęściej pieniądze unijne, na zakup pojazdów czy też nowej aparatury. Dziś prezentujemy sprzęt, który został zakupiony za pieniądze zapisane wprost w budżecie miasta. Chcemy, aby radomianie czuli się bezpiecznie i mieli zapewnioną jak najwyższą jakość usług medycznych, w tym również tych, które świadczy Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego. Zdrowie radomian jest dla nas najważniejsze – podkreślał, przekazując nowo kupiony sprzęt, prezydent Radosław Witkowski.

Nowy sprzęt będzie bardzo przydatny w codziennej pracy ratowników medycznych, pielęgniarek i lekarzy. Dzięki nowoczesnym urządzeniom zespoły jeżdżące w karetkach będą bardziej skuteczne w ratowaniu życia pacjentów.

- Każdego dnia do potrzebujących pomocy wyjeżdża około stu karetek pogotowia. To pokazuje, jak mocno eksploatowane są ambulanse i aparatura, która w tych karetkach się znajduje. Dlatego bardzo się cieszę, że po raz kolejny możemy ułatwić codzienną pracę lekarzy, ratowników medycznych i pielęgniarek. Bardzo państwu dziękuję za wasze zaangażowanie. Cieszę się, że takimi działaniami możemy pokazywać jak bardzo doceniamy to, co robicie – mówiła zwracając się do pracowników RSPR, wiceprezydent Marta Michalska Wilk.

Pierwsza tura zakupów to koszt 300 tys. zł. Cały projekt będzie realizowany do końca 2024 r.

kat, bdb

Źródło: UM Radom

Tags