• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Wydarzenia

Requiem Wolfganga Amadeusza Mozarta zabrzmiało wczoraj w kościele pw. św. Stefana w Policznie. Koncert w wykonaniu Polskiej Opery Królewskiej odbył się w ramach projektu „Opera w drodze” podczas trwającego III Czarnoleskim Festiwalu Sztuk – „Sztuka Wolności”.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z przejazdem rowerzystów w niedzielę, 25 lipca w godzinach około 10-11 wystąpią okresowe utrudnienia w ruchu oraz w komunikacji miejskiej w południowej części Radomia.

MOK „Amfiteatr” zaprasza w sobotę, 24 lipca i niedzielę, 25 lipca na trzeci weekend z „Fosą pełną kultury”. Tym razem kierunek: Azja i okazja, by rozsmakować się w jej kulturze. Co w programie?

W piątek, 23 lipca o godz. 20.30 na placu przy fontannach zobaczymy kolejne przedstawienie w ramach prezentacji teatrów ulicznych. Tym razem będzie to spektakl „Poza czasem” w wykonaniu Teatru AKT z Warszawy.

Wernisaż wystawy prac fotograficznych Barbary Polakowskiej rozpoczął w miniony weekend III Czarnoleski Festiwal Sztuk – „Sztuka Wolności”. Wydarzenia w jego ramach będą organizowane zarówno w Czarnolesie, jak i Zwoleniu, Policznie, Janowcu aż do 1 sierpnia.

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia zaprasza w niedzielę, 18 lipca o godz.12 na warsztaty dla najmłodszych pn. „Szary Kiwak”. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. 

Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku zaprasza w sobotę, 17 lipca na otwarcie nowych wystaw: „Relaksik”, „Till it’s gonea” Idy Karkoszki, „Na góry, na łąki, na lasy” Adeliny Cimochowicz, „Wiersze aranżowane” Michała Piekarskiego. Natomiast w niedzielę, 18 lipca w CRP odbędzie się piknik rodzinny pn. „Orońsko Naturalnie”.

Na Festiwal Warsztatów Outdoor/Spot 2021, który odbędzie się w najbliższą sobotę i niedzielę (17 i 18 lipca) w bazie harcerskiej w Rajcu Poduchownym zaprasza Kolektyw projektowo-budowlany SPOT. W programie także prelekcje, wieczorny koncert, strefa chillout, leśne wyprawy.

Resursa zaprasza we wtorek, 13 lipca o godz. 18 na wakacyjne Retrospotkanie. Nosi ono wymowny tytuł „Fontanny i nie tylko” i z pewnością będzie sentymentalna podróżą.

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia zaprasza do swojej Strefy Komfortu; warsztaty dla dzieci w wieku od 3 do  6 lat oraz na wspólne praktykowanie jogi. Zapisy na zajęcia dla najmłodszych rozpoczynają się dzisiaj, 12 lipca.