Wydarzenia

Resursa zaprasza dzisiaj, 2 czerwca o godz. 18 na dwa wydarzenia: jedno dla dzieci, drugie dla dorosłych. Najmłodsi będą mogli obejrzeć na scenie (ponownie) spektakl pt.„Szelmostwa Lisa Witalisa”, a starsi – wziąć udział w otwarciu wystawy fotografii Wandy Łucji Gotkiewicz „Kościoły Radomia”.

Dobiega końca prezentowana w Kamienicy Deskurów wystawa „Beksiński w Radomiu”. Dzisiaj, 2 czerwca, Resursa Obywatelska zaprasza na wydarzenia finisażowe wokół ekspozycji. Będzie można zobaczyć rzadko prezentowany dokument ukazujący codzienne życie rodziny Beksińskich oraz usłyszeć fragmenty ostatniej audycji Tomka Beksińskiego z cyklu „Trójka pod Księżycem”.

To już po raz 12. przez dwa dni w centrum miasta będziemy oglądać kuglarzy, iluzjonistów, żonglerów, połykaczy ognia, akrobatów i po raz pierwszy – linoskoczków. Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji odbędzie się w sobotę, 3 i niedzielę, 4 czerwca.

Plenerową wystawę „100-lecie radomskiego osiedla Planty” można oglądać w jednej z alejek parku na wysokości ulicy Juliusza Osterwy. Ekspozycja została przygotowana przez Muzeum im. Jacka Malczewskiego, które również w tym roku świętuje jubileusz 100-lecia.

W niedzielę, 28 maja w godz.12 – 18 Muzeum Wsi Radomskiej zaprasza na świętowanie Dnia Dziecka w zielonym otoczeniu skansenu. Po raz kolejny we współpracy z Centrum Helen Doron Radom organizowana jest Wyprawa Rodzin. W tym roku odbędzie się pod hasłem „Doznania zamiast rzeczy”.

Mazowiecki Festiwal Klocków znowu w Radomiu. – Największe tego rodzaju wydarzenie z klockami LEGO zapewni moc atrakcji nie tylko pasjonatom, ale także każdemu niezależnie od wieku czy znajomości tematu. To świetny sposób na spędzenie weekendu z całą rodziną przy dobrej zabawie – obiecują organizatorzy. 

To była noc pełna wrażeń. Zwłaszcza dla tych, którzy na co dzień albo mniej interesują się kulturą, albo nie mogą np. na zwiedzanie, poświęcić więcej czasu. Radomskie muzea – ale nie tylko – jak co roku przygotowały bogate programy, z których mieszkańcy tłumnie korzystali.

Leśnicy zapraszają w niedzielę, 14 maja do Leśnego Ośrodka Edukacyjnym im. Andrzeja Zalewskiego w Jedlni-Letnisku na XXII Święto Polskiej Niezapominajki. To święto leśników i przyrodników, którego celem jest promowanie walorów polskiej przyrody i stałe przypominanie o jej ochronie.

W tym roku Anima Urbis odbędzie się w wyjątkowym czasie w Noc Muzeów, w sobotę, 13 maja. Jak przekonują organizatorzy: nieprzypadkowo, bo tegoroczny spacer w poszukiwaniu ducha miasta będzie okazją do prezentacji idei i projektu Parku Kulturowego Stary Radom. Hasłem przewodnim wydarzenia będzie „Do korzeni”.

To będzie znakomite i naturalne uzupełnienie czynnej jeszcze do 4 czerwca w Kamienicy Deskurów (Rynek 14) wyjątkowej wystawy „Beksiński w Radomiu”. Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza we wtorek, 9 maja o godz. 17 do Resursy na spotkanie z Magdaleną Grzebałkowską, autorką książki „Beksińscy. Portret podwójny.”