DOM WNĘTRZE NIERUCHOMOŚCI

 

Mycie szyb jest jednym z najważniejszych zadań związanych z utrzymaniem czystości w domu. Okna narażone są na działanie czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, kurz i wiatr, co prowadzi do powstawania zabrudzeń i osadów, które z czasem stają się coraz trudniejsze do usunięcia. Jednym z największych problemów, jakie pojawiają się podczas mycia okien, jest pojawianie się plam i śladów wody.

Dysponując większą przestrzenią domu czy mieszkania, jedno z pomieszczeń można zaadoptować na pokój telewizyjny. Dzięki temu zyskacie funkcjonalne i stylowe kino domowe. Oglądanie tv stanie się jeszcze przyjemniejsze. Dziś podpowiemy Wam jak zaaranżować taki pokój i co powinno się w nim znaleźć.

Przygotowujesz swoje mieszkanie pod wynajem i chciałbyś je przynajmniej częściowo wyposażyć? Podpowiemy Ci, czego szukać, jak dokonać wyboru, a co pozostawić w gestii przyszłych lokatorów.

Decydując się na zakup mieszkania od dewelopera, trzeba się liczyć z koniecznością poniesienia kosztów związanych z remontem i zakupem niezbędnego wyposażenia, co zazwyczaj nie jest potrzebne w przypadku nieruchomości z rynku wtórnego. Z drugiej strony klienci oczekują, że skoro podpisali umowę z deweloperem, to nie będą musieli się obawiać, że stan przekazywanej im nieruchomość nie będzie zgodny z początkowymi obietnicami.

Budując dom trzeba liczyć się z wieloma obowiązkami, jakie narzuca na nas polski ustawodawca. Jednym z nich jest zapewnienie właściwego i bezpiecznego odprowadzenia ścieków z naszej posesji. Jest to w miarę proste, jeśli mamy możliwość przyłączenia się do sieci kanalizacyjnej, co jednak w sytuacji, gdy nie ma takiej opcji? Czy zawsze można zainstalować własną przydomową oczyszczalnię?

Grill gazowy jest urządzeniem, na które decyduje się coraz szersze grono fanów grillowania. Ma wiele zalet, między innymi możliwość ustawienia nie tylko na trawie lub balkonie, ale też na altance jako zewnętrzna kuchnia całoroczna. Tego rodzaju grill nie emituje też szkodliwych substancji podczas grillowania, dlatego jest o wiele bezpieczniejszy niż tradycyjne modele

Wiosna w pełni, a ty nie masz na czym wypoczywać w ogrodzie? Pora na szybkie nadrobienie braków! Podpowiemy ci, jakie leżaki ogrodowe są najczęściej wybierane i kiedy warto kupić hamak lub huśtawkę.

Ogrodnictwo to niezwykle wymagająca i szeroka dziedzina. Każdy, kto podejmuje się uprawy roślin doskonale wie, że nie obejdzie się bez plewienia, podlewania i przygotowywania grządek. Zwykle ogrodnicy jednak poszukują idealnego momentu, by rozpocząć prace przygotowawczo-porządkowe w ogrodzie. Z pewnością nie jest to najłatwiejsze zadanie, jednak z pomocą może przyjść permakultura. Czym ona jest i jakie są zalety jej stosowania?

Wygodne, trwałe, komfortowe, pasujące do całości aranżacji – nikt nie ma wątpliwości, że takie muszą być meble ogrodowe, tarasowe, balkonowe. Wybierając je, warto jednak zwrócić uwagę na aktualne trendy, podążanie za nimi pozwoli bowiem urządzić przestrzeń, która dodatkowo będzie estetyczna i modna. Jakie meble do ogrodu są modne?

Są takie powierzchnie, które można malować wyłącznie z zastosowaniem farb niskotemperaturowych. Te powstały po to, aby umożliwić obróbkę m.in. płyt MDF. Pomimo tego, że uchodzą za energooszczędne, a także bezpieczne dla środowiska, to jednak nie przyjęły się tak dobrze, jak można byłoby się spodziewać.