Rozmowa z …

Przewodniczącym Rady Miejskiej w Radomiu wybrany został Mateusz Tyczyński, dotychczasowy wiceprezydent Radomia i od prawie 10 lat jeden z najbliższych współpracowników Radosława Witkowskiego.

O sytuacji na rynku lotniczym związanej z pandemią koronawirusa, perspektywach dla branży i szansach rozbudowywanego lotniska w Radomiu rozmawiamy z dr. Arturem Bartoszewiczem ze Szkoły Głównej Handlowej, ekspertem Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”.

Już 182 osób z potwierdzonym zrażeniem koronawirusem odnotowano w szpitalu na radomskim Józefowie. Placówka jest największym ogniskiem epidemicznym na Mazowszu, mimo że ani nie ma oddziału zakaźnego, ani nie była przygotowywana do leczenia pacjentów z COVID-19. O sytuacji MSS rozmawiamy z jego wiceprezesem Łukaszem Skrzeczyńskim.

Z klubu Platformy Obywatelskiej odeszło dwoje radnych: Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz i Marcin Kaca. Jaki wpływ będzie to miało na sytuację w PO? Jak pan ocenia te decyzję? – pytamy Rafała Rajkowskiego przewodniczącego Platformy w Radomiu.

Teatr Powszechny rozpoczyna kolejny – 40 już – sezon artystyczny. Na scenie zobaczymy aż 10 premier, w tym jako spektakl pierwszy po wakacyjnej przerwie, musical „Człowiek z La Manchy”, a w następnych miesiącach m.in. „Mistrza i Małgorzatę”. Dyrektor Zbigniew Rybka zapewnia w rozmowie z naszym portalem, że w repertuarze znajdą się różnorodne pozycje.

Pokazy Air Show 2017 obejrzało podczas obu dni 170 tys. osób. Radom ma szansę na podobną imprezę już w przyszłym roku, podczas imprezy planowanych na 100-lecie polskiego lotnictwa – zapowiada wojsko.

– To przewodniczący Solidarności Zdzisław Maszkiewicz i szef Stowarzyszenia Czerwiec’76 Stanisław Kowalski są depozytariuszami pamięci wydarzeń sprzed ponad 40 lat – uważa Bronisław Kawęcki, który stał na czele pierwszego komitetu budowy pomnika. Trwający spór wokół wzniesienia monumentu nazywa hańbą.

– Wniosek o odwołanie przewodniczącego miałem gotowy, ale nic nie kalkulowałem, z nikim o tym nie rozmawiałem. Po prostu uznałem, że Dariusz Wójcik nie dał prezydentowi szans na merytoryczną obronę wyznaczając sesję, na której głosowaliśmy wygaszenie mandatu Radosława Witkowskiego – mówi w rozmowie z naszym portalem Ryszard Fałek.

– Zmieniły się formy przemocy. Fizyczna już nie dominuje. Ekonomiczna przejawia się w ten sposób, że sprawca wykorzystuje zależność ofiary od siebie. Czasami w bardzo drastyczny sposób, zamykając lodówkę na kłódkę – mówi w rozmowie z naszym portalem Włodzimierz Wolski, dyrektor Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Radomiu.

– Dziś moje hasło wyborcze mogłoby brzmieć „Zgoda zmienia Radom”. Ja zmieniam miasto od roku i te zmiany są już widoczne, do tych zmian będę też namawiał parlamentarzystów – mówi prezydent Radosław Witkowski po roku urzędowania w magistracie w rozmowie z naszym portalem.