Z policji

Policjanci z radomskiej drogówki zatrzymali 51-letniego kierowcę chryslera, który pijany prowadził samochód. Podczas kontroli okazało się, że nigdy nie miał prawa jazdy. Odpowie za to przed sądem.

Mając blisko 3 prom. alkoholu w organizmie kierował fordem i doprowadził do kolizji w ciężarowym volvo. Policjant z Odrzywołu, który był na urlopie, uniemożliwił mu dalszą jazdę. Zdecydowana reakcja funkcjonariusza przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu nietrzeźwego mężczyzny.

 2,5 prom. alkoholu w organizmie miał kierowca toyoty, którego zatrzymali grójeccy policjanci na ekspresowej „siódemce”. 30-latek zignorował sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu i kontynuował jazdę. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

19-letni mieszkaniec Warki posiadał amfetaminę, marihuanę oraz tabletki ekstazy. Zatrzymali go policjanci z Grójca, a prokuratura postawiła zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających i najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu do 10 lat więzienia.

O 1 500 zł mandatu zapłaci kierowca, który przekroczył dozwoloną prędkość o 60 km/h w terenie zabudowanym. Oprócz tego na najbliższe trzy miesiące musi pożegnać się z prawem jazdy. Mężczyzna został zatrzymany przez policyjny patrol do kontroli drogowej na terenie gminy Warka.

Zarzut pobicia o charakterze chuligańskim usłyszeli trzej mężczyźni, którzy na ulicy Chrobrego pobili 20-letniego mieszkańca Radomia. W ujęciu jednego z nich pomogli pracownicy ochrony pobliskiej galerii handlowej.

W czasie wolnym od służby, w trakcie powrotu do domu, ruszyła na ratunek chłopcu, który przestał oddychać. Sierż. sztab. Dagmara Komorowska z komisariatu w Jedlińsku nie wahała się ani chwili. Zatrzymała ruch uliczny i udzieliła dziecku pomocy.

Rano na ulicy Kusocińskiego doszło do potrącenia znajdującego się na oznakowanym przejściu dla pieszych mężczyzny. Trafił do szpitala. Kierowca samochodu był pod wpływem alkoholu, a na dodatek nie miał prawa jazdy.

Policjanci zwoleńskiej drogówki zatrzymali 36-letniego kierowcę, który był nietrzeźwy. Grozi mu kilkutysięczna grzywna, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów a nawet do dwóch lat więzienia.

Zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia usłyszał 55-latek z powiatu grójeckiego. Mężczyzna został zatrzymany przez grójeckich policjantów. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie. Podejrzanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.