Z policji

18-letni motocyklista nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Zaczął uciekać przed policyjnym patrolem, który ścigał go korzystając z takich samych środków lokomocji. Młody kierowca łamał wszystkie możliwe przepisy stwarzając zagrożenie na drodze. Doprowadził nawet do zderzenia z policyjną maszyną. Brawura nie opłaciła się.

45-latkek poszukiwany był czerwoną notą Interpolu wydaną przez brytyjski wymiar sprawiedliwości. Zatrzymali go kryminalni ze Zwolenia. Mężczyzna podejrzany jest o przestępstwo popełnione na terenie Wielkiej Brytanii. Sąd Okręgowy w Radomiu wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny.

29-latek nie tylko znęcał się psychicznie i fizycznie nad partnerką, ale również po rozstaniu nękał ją o różnych porach dnia i nocy oraz groził jej i jej małoletniej córce pozbawieniem życia. Mężczyzna odpowie również za niszczenie mienia. Grozi mu łącznie nawet 7,5 roku więzienia, bo działał w warunkach recydywy. Wkrótce akt oskarżenia w tej sprawie trafi do sądu.

Podczas kontroli drogowej policjanci wyczuli unoszącą się z wnętrza auta woń marihuany. Test narkotykowy wykazał obecność środków odurzających w organizmie kierowcy. 26-latek miał dwa woreczki z suszem i kryształkami, ale nie miał prawa jazdy, ponieważ stracił je za przekroczenie dozwolonej liczby punktów. Teraz odpowie przed sądem.

Jeden miał rany kłute klatki piersiowej, a drugi szyi. Ranni mężczyźni sami przyjechali do szpitala. Policjanci szybko ustalili, że poszkodowani zranieni zostali podczas awantury, która wywiązała się w parku Obozisko. Kryminalni już po kilku godzinach zatrzymali podejrzanego 23-latka. Usłyszał on zarzuty m.in. usiłowania zabójstwa.

35-letni mieszkaniec powiatu zwoleńskiego musi opuścić mieszkanie, ma też zakaz zbliżania się do swojej żony. 31-latka opowiedziała dzielnicowemu ze zwoleńskiej komendy, że mąż znęca się nad nią psychicznie.

Blisko 10 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej przejęli grójeccy kryminalni zwalczający przestępczość gospodarczą. Nielegalny towar przechowywany był na posesji pod Nowym Miastem nad Pilicą. Do sprawy zatrzymana została 47-letnia kobieta.

Szarpał i popychał, wykręcał ręce i nie pierwszy raz groził nożem, że zabije. 20-latek z Goszczyna podejrzany o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad swoimi rodzicami najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie śledczym.  – Reagujmy na przemoc! – apeluje policja.

Tragiczny w skutkach wypadek na skrzyżowaniu dróg w Wojciechowie w gminie Jastrzębia. Zginął 52-letni motocyklista, który zderzył się z samochodem osobowym. Kolejny miał miejsce około trzech godzin później w Modrzejowicach. Też zakończył się śmiercią.

Cztery osoby zajmujące się przestępczością narkotykową zatrzymali w ostatnich dniach radomscy policjanci. Łącznie ujawnili i zabezpieczyli prawie 4 tys. 800 porcji handlowych środków odurzających, w tym plantację konopi. Mieszkańcy Radomia i Pionek usłyszeli zarzuty i będą teraz odpowiadać przed sądem.