• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Z policji

Kobietę podejrzaną o współudział w oszustwach metodą „na wnuczka” i „na policjanta” zatrzymali na ekspresowej „siódemce” policjanci. Oszustka odebrała pieniądze m.in. od mieszkanki Radomia, które miały być przeznaczone na koszty związane z wypadkiem wnuczki seniorki.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji i Krajowej Administracji Skarbowej zlikwidowali dwa magazyny – w tym jeden w Grójcu – z nielegalnym towarem akcyzowym i przejęli około 19 mln sztuk papierosów wartych blisko 17,7 mln zł. Łącznie zatrzymali dziewięć osób.

Zderzenie dwóch pojazdów w Klwatce Królewskiej. Kierowca jednego z nich, 24-letni mężczyzna zmarł na miejscu zdarzenia. Jeden z samochodów zapalił się, a kierowca trafił do szpitala.

Miał blisko 3 prom. alkoholu w organizmie i wsiadł za kierownicę volvo. Pod Błędowem spowodował kolizję uderzając w ogrodzenie. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Zatrzymany przez policjantów, noc spędził w areszcie. Grozi za to do dwóch lat więzienia.

Uwierzyła, że jej syn spowodował wypadek i potrzebuje pieniędzy na kaucję. 91-letnia mieszkanka Radomia przekazała oszustowi blisko 30 tys. zł. Policja apeluje o ostrożność oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania podczas rozmów telefonicznych dotyczących przekazania pieniędzy.

W mieszkaniu 33-latka grójeccy policjanci znaleźli i zabezpieczyli duże ilości marihuany, a na strychu domu… ciastka, w których znajdował się środek odurzający. Najbliższe trzy miesiące mężczyzna spędzi w areszcie.

Policjanci poszukują zaginionego Waldemara Urbaniaka, lat 63, zamieszkałego w Radomiu. Mężczyzna 6 października wyszedł ze szpitala wypisując się na własne żądanie i nie wrócił do miejsca zamieszkania.

– Pomóżcie nam odnaleźć sprawcę okaleczeń zwierząt! – apelują białobrzescy policjanci, którzy natknęli się na poranione zwierzęta na terenie gminy Stara Błotnica i Jedlińsk. W ostatnim czasie było kilka takich przypadków.

W miejscowości Sucha w okolicy trasy S7 policjanci zauważyli błąkającego się owczarka niemieckiego. Dzielnicowi zaopiekowali się zwierzakiem i przewieźli do jednostki, gdzie pies spędził dwie noce. Dzięki mediom społecznościowym udało się odnaleźć jego właścicieli.

Tragiczny wypadek w Kolonii Wawrzyszowie na drodze lokalnej koło Wolanowa. Dzisiaj przed godz. 8 zginął tu 58-letni kierowca toyoty. Ruch na tej trasie został już przywrócony. Policja apeluje o ostrożność.