• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Z policji

Radomscy policjanci zatrzymali 33-latka podejrzanego o uszkodzenie ponad 30 aut na ulicach miasta. Przedstawiono mu zarzuty, a prokurator zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór. Za przestępstwo, które popełnił, grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Policjanci zwoleńskiej drogówki podczas kontroli volkswagena ujawnili różnice pomiędzy rzeczywistym przebiegiem licznika a informacjami wynikającymi z wpisu w zaświadczeniu o badaniu technicznym pojazdu. Wyniosła ona ponad 10 tys. km.

Około 20 samochodów zaparkowanych m.in. przy ul. Chrobrego i Paderewskiego zniszczył wandal grasujący na Gołębiowie II i Osiedlu XV-lecia. Policja zatrzymała sprawcę tych dewastacji i wyjaśnia okoliczności zachowania 33-letniego mężczyzny.

Policjant zatrzymał samochód, bo podejrzewał, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Będący po służbie nie pomylił się; udaremnił dalszą jazdę nieodpowiedzialnemu kierowcy i powiadomił o zdarzeniu dyżurnego komendy.

Kolejny tragiczny wypadek podczas weekendu w Radomiu. W wypadku na Wośnikach zginął potrącony przez samochód osobowy 18-latek. Drugi z poszkodowanych został ranny i przewieziony do szpitala. Okoliczności zdarzenia bada policja i prokuratura.

Groźny wypadek na skrzyżowaniu ulic Czarnieckiego i Folwarcznej. Trzej motocykliście zostali ranni i trafili do szpitala po tym, jak uderzyło w nich skręcające w lewo BMW.

W Milejowicach doszło do zderzenia pojazdu ciężarowego z osobowym. Ciężarówka dodatkowo wjechała do rowu i uszkodziła zaparkowane na poboczu auto. Policja apeluje o ostrożność.

Mężczyzna zainstalował na swoim telefonie aplikację na prośbę rzekomego pracownika banku. Na skutek tego na jego koncie przeprowadzono kilka transakcji i zrealizowano pożyczkę. Policja apeluje, aby nie wchodzić w nieznane linki oraz nie instalować aplikacji do zarządzania zdalnie pulpitem.

Policjanci z komendy wojewódzkiej w Radomiu wraz z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Radomiu zatrzymali 34-letniego obywatela Turcji podejrzanego o wyłudzenia kilkumilionowego podatku na szkodę Skarbu Państwa. Mężczyzna został już aresztowany. Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Radomiu.

Nieustąpienie pierwszeństwa było przyczyną zderzenia samochodu osobowego i autobusu komunikacji miejskiej na skrzyżowaniu. Na szczęście nikt w zdarzeniu nie ucierpiał, a sprawca został ukarany mandatem.