• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Z policji

Honda najpierw wyprzedziła policyjne auto, potem omijała z lewej strony oznakowane wysepki, przekraczając linię ciągłą, wyprzedzała na przejściu dla pieszych. Kierowcę auta na drodze krajowej nr 12 zatrzymali funkcjonariusze z komendy wojewódzkiej w Radomiu. 21-latek stracił prawo jazdy.

Policyjny dron znowu w akcji, tym razem związanej z bezpieczeństwem tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze obserwowali zachowania kierowców i pieszych, w tym nieudzielenie pierwszeństwa, wyprzedzanie na przejściach.

Na działce letniskowej znajdowała się plantacja konopi, a także susz marihuany i mefedron. Odpowiedzialny za uprawę „ogrodnik” został zatrzymany podczas podlewania roślin. 32-latek najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.

Ponad 120 tys. zł mógł stracić Skarb Państwa, gdyby na rynek trafiły papierosy bez polskich znaków akcyzy, które zabezpieczyli grójeccy policjanci. Do sprawy zatrzymali 52-letniego mężczyznę. Grozi mu m.in. kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Jedna osoba trafiła do szpitala po tym, jak w miejscowości Kłonowiec – Kurek zderzyły się rower i motocykl. Kobieta jadąca rowerem była pijana, a motocyklista nie miał prawa jazdy.

Seniorka z Radomia padła ofiarą oszusta  – uwierzyła w historię opowiedzianą przez telefon przez rzekomego członka rodziny i straciła swoje oszczędności. Policja ostrzega przed przestępcami, którzy w ten sposób zabierają starszym osobom pieniądze.

0,5 prom. alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca ciężarówki zatrzymanej do rutynowej kontroli przez inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego z Radomia. Nietrzeźwy szofer został przekazany policjantom.

Kolejnych poszukiwanych listami gończymi zatrzymali policjanci z sekcji przeznaczonej do tego celu w komendzie wojewódzkiej w Radomiu. Jednego z mężczyzn zauważył na ulicy funkcjonariusz będący po służbie, a do drugiego, który nie chciał otworzyć drzwi, policjanci weszli przez okno.

Dzisiaj około godz. 7.20 w miejscowości Brzóza na drodze krajowej nr 48 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów. Kierowca jednego z nich został przewieziony do szpitala. Droga w tym miejscu została zablokowana. Policjanci wyznaczyli objazdy.

Mężczyzna wykorzystując nieuwagę ekspedientki ukradł jej telefon i wyszedł ze sklepu. Krótko po tym został zatrzymany przez radomskich policjantów. 37-latek odpowie za kradzież, a za przestępstwo to grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.