Z policji

Ładna pogoda, świecące słońce – jak się okazało – nie sprzyjały kierowcom. W ciągu minionego weekendu na drogach powiatu radomskim doszło aż do ośmiu wypadków. Rannych zostało osiem osób, które trafiły do szpitala.

Być może sądził, że nocą nikt, a zwłaszcza policjanci, go nie zauważą i dlatego pędził przez ulice miasta z prędkością aż 139 km/h. Kalkulacja się nie powiodła:i na ul. Maratońskiej funkcjonariusze radomskiej drogówki zauważyli skodę i zatrzymali kierowcę auta. Stracił prawo jazdy.

Kierowca przekroczył prędkość i nie zatrzymał się do kontroli drogowej, podjął ucieczkę najpierw samochodem, a później pieszo. Po pościgu został ujęty przez patrol radomskiej drogówki. Teraz będzie odpowiadał przed sądem. 

Mieszkaniec regionu radomskiego zatrzymany przez policję za przestępstwa o podłożu seksualnym z udziałem dzieci. Policjanci w czasie ogólnopolskiej akcji „Barbossa” prowadzonej wspólnie z Europolem, Prokuraturą Krajową oraz organizacją National Center for Missing & Exploited Children znaleźli u niego około 1700 zdjęć pornograficznych.

Jeden z kierowców stracił prawo jazdy w dniu urodzin, inny przekroczył dopuszczalną liczbę punktów karnych. Wykroczenia te zarejestrowali funkcjonariusze z radomskiej drogówki policyjnym wideorejestratorem.

Pięć zarzutów usłyszał 38-latek, podejrzany o kradzieże z włamaniem do domków na terenie działek letniskowych pod Chynowem. Mężczyzna został aresztowany przez sąd na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa w warunkach recydywy grozi mu nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Uwagę policjantów z Mogielnicy przykuł kierowca osobowej skody, który prowadził samochód bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że 20-latek w kieszeniach kurtki ma narkotyki. Teraz grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

Jak pisaliśmy, na skrzyżowaniu ulic Limanowskiego i Tytoniowej doszło do wypadku, w którym brały udział trzy pojazdy, a nie – tak początkowo podawała policja – dwa. Sprawczyni zdarzenia odjechała z miejsca. Po kilkudziesięciu minutach sama zgłosiła się policję.

Zderzenie dwóch samochodów na skrzyżowaniu ulic Limanowskiego i Tytoniowej. Jedna osoba została przewieziona do szpitala. Droga w kierunku ulicy Narutowicza jest zablokowana ruch odbywa się wahadłowo.

Do bardzo niebezpiecznego w skutkach zdarzenia doszło w miejscowości Płasków w gminie Jedlińsk. Jedna z kierujących nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu, w skutek czego trzy osoby, w tym 12-letnia dziewczynka, znalazły się w szpitalu.