• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Wiadomości Radom i region

252 projekty, w tym aż 182 przedsięwzięcia w puli podregionalnej zgłosili w tym roku mieszkańcy województwa do drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Region radomski chce realizować 30 pomysłów. W puli BO jest do podziału 25 mln zł.

Jak informuje (dane z dzisiaj, 11 maja, godz.10) Ministerstwo Zdrowia w ciągu ostatniej doby w całej Polsce na COVID-19 zachorowało 3 098 osób, 319 zmarło. W regionie radomskim łącznie potwierdzono 55 nowych przypadków zakażeń i jeden zgon.

Tomasz Siwak nie jest już prezesem spółki energetycznej Enea Nowa Energia, która została ulokowana w Radomiu i tu otworzyła niedawno swoją siedzibę. Były szef Portu Lotniczego Radom – jak poinformował – sam zrezygnował ze stanowiska. Odniósł się też do zarzutów posła Konrada Frysztaka (PO), że biuro przy ul. Kaszubskiej ma bizantyjski wystrój.

Był gotowy, ale nie działał, bo nie miał zapewnionych dostaw szczepionek. Teraz punkt dla zmotoryzowanych na parkingu przy ul. Dębowej wreszcie ruszy. Stanie się tak we wtorek, najpóźniej w środę – zapowiada odpowiedzialny za medyczną obsługę Radomski Szpital Specjalistyczny.

W środę, 12 maja ruszy pierwsza część naboru wniosków od osób zainteresowanych wynajmem mieszkań powstających w ramach rządowego programu „Mieszkanie Plus” przy ul. Tytoniowej w Radomiu. Czynsze nie są tu jednak niskie: za 55-metrowy lokal zapłacimy około 1,3 tys. zł.

Z najnowszego, poweekendowego (dane z dzisiaj, 10 maja, godz.10) raportu Ministerstwa Zdrowia dotyczącego zachorowań na COVID-19 wynika, że w ciągu ostatniej doby w całym kraju potwierdzono 2 032 nowe przypadki, 22 osoby zmarły. W regionie radomskim zanotowano 43 zakażenia i ani jednego zgonu

W tym tygodniu mammobus przyjedzie do powiatów: grójeckiego, kozienickiego i lipskiego. Narodowy Fundusz Zdrowia zaprasza panie w wieku 50-69 lat na bezpłatną mammografię w ramach „Programu profilaktyki raka piersi”.

Jak na razie to pierwsze takie miejsce w regionie radomskim. Osoby, które wymagają rehabilitacji po przebytej chorobie COVID-19 będą mogły przejść rehabilitację w szpitalu w Pionkach. Placówka rozpoczyna stacjonarne zabiegi, zmierzające do poprawy sprawności oddechowej pacjentów oraz zwiększające wydolność wysiłkową.

Czy to powolny powrót do normalności? Najprawdopodobniej tak. Radomski Szpital Specjalistyczny będzie leczył pacjentów ze wszystkimi dolegliwościami, nie tylko zarażonych koronawirusem. Stanie się tak począwszy od 17 maja.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało (dane z dzisiaj, 9 maja, godz.10) o nowych zachorowaniach na COVID-19. W całym kraju było ich 3 852, zmarło 147. W regionie radomskim potwierdzono łącznie 96 nowych zakażeń i pięć zgonów.