• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Wiadomości Radom i region

Hala widowiskowo-sportowa w ramach Radomskiego Centrum Sportu jest praktycznie gotowa i czeka na dopuszczenie do użytkowania przez Powiatowy Nadzór Budowlany. Trwają natomiast roboty przy budowie stadionu, głównie przy trybunie północnej od strony ul. 11 Listopada.

Lekko zmodyfikowany wzór papierowych biletów jednogodzinnych komunikacji miejskiej trafił już do sprzedaży. Po lewej stronie każdego takiego biletu jest teraz hologram z napisem MZDiK Radom.

Najnowszy raport (dane z dzisiaj, 29 listopada, godz. 10.30) Ministerstwa Zdrowia nie powinien uspakajać, bo statystyki dotyczą niedzieli, kiedy zazwyczaj notuje się mniej zachorowań. W ciągu ostatniej doby było ich w Polsce 13 115, 18 osób zmarło.

,,Wracam do pracy ‘’ – taka nazwę nosi pilotażowy projekt, który planuje zrealizować radomski pośredniak z myślą m.in. o młodych matkach, które szukają zajęcia po urodzeniu dziecka, urlopie macierzyńskim lub wychowawczym. PUP czeka na pieniądze na ten cel, które mają pojawić się w połowie grudnia.

Jak poinformowało w niedzielnym (dane z 27 listopada, godz. 10.30) raporcie Ministerstwo Zdrowia, w ciągu ostatniej doby w całej Polsce odnotowano 20 576 nowych zachorowań na COVID-19 i 51 zgonów. W regionie radomskim potwierdzono 367 nowe zakażenie. Jedna osoba zmarła.

Agnieszka Jelonek za książkę „Koniec świata, umyj okna” (wydawnictwo. Cyranka) w kategorii literackiej, a Michał Nogaś za książkę „Z niejednej półki. Wywiady” (wydawnictwo Agora) – w naukowej/popularno-naukowej zostali laureatami Nagrody Literackiej Miasta Radomia 2021.

Wrażliwa skóra głowy to niestety problem, z którym zmaga się wielu z nas. Jeśli znasz wyjątkowo nieprzyjemne uczucie pieczenia i świądu, występujące choćby po umyciu głowy, oznacza to, że ten problem dotyczy także Ciebie.

Jak wynika z najnowszego (dane z dzisiaj, 27 listopada, godz. 10.30) raportu Ministerstwa Zdrowia, w ciągu ostatniej doby w całym kraju na COVID-19 zachorowało 26 182 osób, zmarło zaś 378. W regionie radomskim łącznie odnotowano 503 nowe zakażenia, zmarło 11 osób.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że od soboty, 27 listopada ulegną korektom rozkłady jazdy autobusów linii 17 i 19. Zmiany będą polegały przede wszystkim na kilkuminutowych przesunięciach godzin odjazdów pojedynczych kursów.

Z najnowszego (dane z dzisiaj, 26 listopada, godz.10.30) raportu Ministerstwa Zdrowia wynika, że w ciągu ostatniej doby w całej Polsce na COVID-19 zachorowało 26 735 osób, a 421 zmarło. W regionie radomskim odnotowano łącznie 449 nowych zakażeń i 11 zgonów.