• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Wiadomości Radom i region

Szesnastolatek malował sprayem elewacje budynku w centrum Radomia. Jako porę na tę specyficzną twórczość wybrał noc. Nie uszło to jednak uwadze obsłudze monitoringu miejskiego; interweniowała Straż Miejska. 

Przebudowa ulic Warszawskiej i Wolanowskiej, płyty Rynku, budowa ścieżek rowerowych, remonty Orlików – m.in. takie inwestycje zamierza realizować radomski samorząd w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Miasto będzie się starać o pieniądze we wszystkich kategoriach przewidzianych do dofinansowania.

Ponad 1200 osób w ciągu dwóch lat zamierza przebadać szpital na Józefowie w kierunku wykrycia zakażenia wirusem zapalenia wątroby typu C”. Program, którego celem jest także szeroko pojęta edukacja społeczeństwa, finansuje samorząd  województwa mazowieckiego.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z przejazdem rowerzystów w niedzielę, 25 lipca w godzinach około 10-11 wystąpią okresowe utrudnienia w ruchu oraz w komunikacji miejskiej w południowej części Radomia.

Przebywający w areszcie prezes Rewitalizacji nie pobiera wynagrodzenia, do pełnienia funkcji w miejskiej spółce rekomendował go prezydent, który nie wiedział wtedy, że przeciwko Robertowi R. prokuratura prowadzi śledztwo – usłyszeli radni podczas dzisiejszej nadzwyczajnej sesji.

Tym razem będą obsługiwać trasę „trójki”. Dziewięć kolejnych elektrycznych autobusów Solaris Urbino wyjedzie w poniedziałek na ulice Radomia. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji kupiło je dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej. Kolejne zakupy w planach.

Na budynku Zespołu Szkół Elektronicznych zostaną zamontowane panele foltowoltaiczne, wymieniona będzie instalacja elektryczna, wybudowany nowy węzeł cieplny. Wszystko w ramach termomodernizacji obiektu, na którą miasto pozyskało ponad 3,2 mln zł z funduszy unijnych.

W tym przypadku powiedzenie: „Na złodzieju czapka gore” pasuje jak ulał. Mężczyzna podczas ucieczki po kradzieży hulajnogi złamał nogę. Nie przeszkodziło to w postawieniu mu prokuratorskich zarzutów.

To  był emocjonujący dzień dla absolwentów szkół podstawowych i ich rodziców. Wielu z nich z niepokojem sprawdzało opublikowane właśnie listy kandydatów zakwalifikowanych do radomskich liceów i techników na rok szkolny 2021/2022. Dla „nieprzyjetych” będzie jeszcze dodatkowa rekrutacja.

Od poniedziałku do środy (19-21 lipca) w Radomiu, Warszawie i okolicach stolicy funkcjonariusze mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego sprawdzali autobusy, samochody ciężarowe i dostawcze z użyciem mobilnej stacji kontroli pojazdów należącej do śląskiej ITD.