Wiadomości Radom i region

Pogoda na tę rozrywkę wymarzona. Od jutra, 2 grudnia będzie już można pojeździć na radomskim lodowisku. Taflę urządzono na kortach tenisowych Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji nad zalewem na Borkach. W pobliże ślizgawki można  dojechać autobusami linii nr 8.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z planowanym przejazdem kolumny pojazdów, w sobotę, 2 grudnia w godzinach około 10.30-16.50 mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu kołowym oraz w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej.

Są duże szanse na usunięcie niebezpiecznych odpadów zgromadzonych na prywatnej działce przy ul. Ofiar Firleja. Miasto otrzymało cztery oferty od potencjalnych wykonawców zadania, na które ogłosiło przetarg. Rozstrzygnięcia należy się spodziewać względnie szybko.

Coraz więcej mamy w mieście oznak, że święta tuż, tuż. To nie tylko śnieg – który nie wiemy czy zostanie do końca grudnia – i mróz, ale także dekoracje ulic i placów. Radom stroi się na zbliżające się święta Bożego Narodzenia.

Dwa branżowe centra umiejętności powstają Radomiu. Będą to ośrodki kształcenia kadr dla nowoczesnej gospodarki. Rada Miejska przyjęła uchwały w sprawie utworzenia obu i włączenia ich w struktury macierzystych placówek oświatowych. Pierwsze zajęcia planowane są już na początku przyszłego roku.

Ogarniam Stres

28 listopada 2023

Projekt „Ogarniam Stres” to projekt realizowany przez Mazowiecki Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Płocku i Radomiu. Projekt jest dofinansowany ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach zadania „Edukacja zdrowotna i promocja zdrowia psychicznego wśród dzieci i młodzieży na lata 2023-2024”.

Wiaduktu w ul. Żeromskiego/Lubelska już nie ma. Zniknęła także ostatnia podpora, która mieściła się między torami 1 i 2 linii kolejowej Warszawa -– Radom. Teraz wykonawca przygotowuje się do budowy przystanku Radom Wschodni. Najpierw na zlecenie PKP PLK zbuduje tymczasowy przejazd niezbędny do wjazdu specjalistycznych maszyn. Prace prowadzone będą w nocy i nie będą miały wpływu na ruch pociągów.

Hej, właścicielu psa! Czy wiesz, że wybór odpowiedniej karmy to klucz do zdrowia i witalności Twojego pupila? Przed Tobą przewodnik po świecie suchych karm, które mogą zadecydować o kondycji i szczęściu Twojego psa. Chcesz wiedzieć więcej? No to zaczynamy! Nie ma dwóch identycznych psów, ani dwóch identycznych diet, więc pomożemy Ci wybrać tę idealną.

O takiej sytuacji mawia się „mieszane uczucia”. Od końca czerwca LOT uruchomi nowe trasy z lotniska w Radomiu do macedońskiej Ochrydy i Podgoricy, wznowi również sezonowe połączenia do Tirany i greckiej Prewezy, będzie też można polecieć m.in. do Barcelony, ale z rozkładu całkowicie wypadną połączenia do Paryża.

Andrzej Kosztowniak, poseł Prawa i Sprawiedliwości z Radomia i były prezydent miasta, został zaprzysiężony na ministra finansów w nowym rządzie premiera Mateusza Morawieckiego. Wszystko na to wskazuje, że będzie pełnił tę funkcję tylko przez najbliższe dwa tygodnie.