Przetarg na trzy linie autobusowe unieważniony

5 sierpnia 2015

MZDiK unieważnił przetarg na obsługę trzech miejskich linii autobusowych:”trojki”, „ósemki” i „trzynastki”. Przyczyna? Najtańsza złożona oferta znacznie przekroczyła kwotę, jaką miasto mogło przeznaczyć na to zadanie.

040815przystanki
Przypomnijmy: zwycięska firma miała zapewnić w ciągu 10 lat obsługę komunikacyjną, wykonując łącznie około 13 mln tzw. wozokilometrów.
ITS Michalczewski zażądał za realizację zamówienia 92 mln 664 tys. zł, zaś Mobilis - 97 mln 297 tys. 200 zł. Jak wynika z informacji na stronie firmy, MZDiK przy ocenie obu ofert wzięło pod uwagę nie tylko ich wartość, ale i rok produkcji autobusów. Na realizację zadania przeznaczono 81 mln zł. MZDiK  nie udało się zwiększyć kwoty przeznaczonej na realizację tego przetargu, dale. Niestety, nie udało się uzyskać takiej zgody, dlatego przetarg unieważniono. - Radomianie nie mają jednak powodów do obaw, Obsługa linii 3, 8 i 13 jest wciąż zapewniona. Tak będzie aż do czasu zakończenia następnego postępowania przetargowego w tej sprawie, które w najbliższym czasie zostanie ogłoszone - zapewnia MZDiK. (kat)
Tags