15. urodziny Radomskiej Orkiestry Kameralnej. W programie koncertu Antonio Vivaldi i… tort

23 września 2022

Radomska Orkiestra Kameralna zaprasza w sobotę, 24 września o godz. 18 na koncert  jubileuszowy „15 lat minęło”. Jako solista na skrzypcach zagra i wystąpi w roli dyrygenta Piotr Pławner. Należy on do najwybitniejszych i najbardziej kreatywnych skrzypków swojej generacji. Dla naszych Czytelników mamy bilety!

 

 

W programie: Georg Philipp Telemann - Koncert polski G-dur TWV 43:G7, Antonio Vivaldi - Koncert na orkiestrę smyczkową c-moll RV 120, Antonio Vivaldi - Koncert skrzypcowy a-moll RV 356, Antonio Vivaldi - Koncert na dwoje skrzypiec a-moll RV 522, Franciszek Schubert - Kwartet smyczkowy d-moll „Śmierć i dziewczyna”.

Jak zapewniają muzycy, 15. urodziny Radomskiej Orkiestry Kameralnej to powód do dumy, a także czas wytężonej pracy związanej z nadchodzącą „dorosłością”. - Wysokie umiejętności każdego członka zespołu, współpraca ze znakomitymi solistami, perfekcyjne wykonanie - to największe atuty orkiestry, która tworzy niepowtarzalne, pełne emocji, profesjonalizmu i popisu kunsztu muzycznego wydarzenia artystyczne. Taki także będzie koncert jubileuszowy - podkreśla Agnieszka Stanicka, kierownik Biura koncertowego ROK.

Podczas koncertu orkiestrze towarzyszyć będzie wyjątkowy gość, niekwestionowany mistrz skrzypiec, Piotr Pławner. Należy on do najwybitniejszych i najbardziej kreatywnych skrzypków swojej generacji. „Ten młody człowiek jest fenomenem, to prawdziwy geniusz. Jego gra jest fascynująca, przemyślana do ostatniego niuansu. O tej interpretacji można mówić tylko w superlatywach” – pisze o artyście gazeta Stuttgarter Zeitung”.

Specjalnie dla miłośników orkiestry w programie znalazły się przepełnione wdziękiem i wirtuozerią koncerty Antonio Vivaldiego, który pomimo upływu lat nie przestaje inspirować, a jego kompozycje to po dziś dzień chluba prawie wszystkich europejskich instytucji muzycznych. - Dla naszych gości nie zabraknie słodkiego poczęstunku - obiecuje Agnieszka Stanicka.

Dla naszych Czytelników mamy bilety. Szczegóły w Darmowych wejściówkach.

Tags