Kameralne Lato rozpoczęte. W Radomiu będą projekcje filmowe, spotkania z twórcami, warsztaty

3 lipca 2022

„Aaakcja…: – na planie Kameralnego Lata padł pierwszy klaps. Oznacza to, że Ogólnopolskie Spotkania Filmowe – po raz piętnasty – w Radomiu rozpoczęte. Czeka nas cały tydzień pokazów, warsztatów, przegląd filmów ukraińskich, wydarzeń dla dzieci. Zwycięzcy głównego konkursu filmu krótkometrażowego wywiozą z Radomia statuetki Łucznika.

 

fot. Łukasz Wójcik UM/Radom

 

Inauguracja festiwalu miała miejsce na placu Corazziego, a towarzyszył jej pokaz Radomskich Klasyków, czyli cud i cudeniek motoryzacyjnych, a w parkowej muszli wystąpił zespół Stechek, czyli dwaj muzykujący bracia Steczkowie.

W tym roku po raz pierwszy odbędzie się też międzynarodowy konkurs filmowy, którego przewodnim tematem jest wolność. To okazja, by przekonać się jak ją rozumieją filmowcy z wielu krajów europejskich, a także z Afryki, Australii czy Azji.

W programie festiwalu są też pokazy kina ukraińskiego, projekcje plenerowe filmów Clinta Eastwooda, debata o szeroko rozumianej wolności z udziałem wybitnych ludzi kultury.

Mieszkańcy Radomia mogą wziąć udział m.in. w bezpłatnym i otwartym cyklu Akademia Zawodowców, w ramach którego artyści opowiedzą o kulisach pracy w branży filmowej. W programie: wykład aktorki i dyrektorki Teatru Powszechnego w Radomiu Małgorzaty Potockiej oraz aktorów Alana Bochnaka i Wojciecha Ługowskiego. Spotkania odbędą się 5, 6 i 7 lipca o godz. 18 na Scenie Kotłownia.

W ramach cyklu Niebo nad Radomiem 5, 6 i 7 lipca o godz. 21.30 na dziedzińcu Hufca ZHP Radom-Miasto (Rynek 1) odbędzie się przegląd reżyserskich dokonań jednego z bardziej cenionych twórców światowego kina, Clinta Eastwooda.

Szczegółowy program Kameralnego Lata tutaj

 

 

Tags