29-latek wszedł do przechowalni jabłek. Stracił przytomność, pomimo reanimacji zmarł

23 marca 2023

Nieprzytomnego 29-latka znaleziono pod Błędowem w przechowalni owoców należącej do pracodawcy. Pomimo podjętej reanimacji mężczyzna zmarł. Podobne zdarzenia miały już miejsce na terenie powiatu grójeckiego.

 

fot. KPP Grójec

 

 
Do tragicznego zdarzenia doszło w minioną sobotę. - Po godz. 19 dyżurny grójeckiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące nieprzytomnego pracownika, który wszedł do chłodni po jabłka. Na miejscu zdarzenia obecni byli policjanci, którzy pojawili się tam jeszcze przed przyjazdem pogotowia ratunkowego. Niezwłocznie rozpoczęli udzielanie pierwszej pomocy, potem do akcji włączyła się załoga karetki. Niestety, pomimo blisko godzinnej reanimacji mężczyzna zmarł - relacjonuje nadkom. Agnieszka Wójcik z KPPw Grójcu.

Ustalono, że 29-latek wszedł do komory, w której przechowywane są jabłka w warunkach kontrolowanej atmosfery. Warunki, w jakich przechowuje się owoce są śmiertelne dla człowieka.

Podobne zdarzenia miały już miejsce na terenie powiatu grójeckiego. - Dlatego apelujemy o rozwagę i zadbanie o własne bezpieczeństwo. Podstawową zasadą jest uświadomienie sobie, że komora kontrolowanej atmosfery jest pomieszczeniem beztlenowym, czyli śmiertelnie niebezpiecznym dla człowieka - podkreśla nadkom. Wójcik. - Gdy trzeba wejść do komory, należy ją albo komorę rozhermetyzować i napowietrzyć, czyli doprowadzić do bezpiecznego stężenia tlenu w komorze, albo użyć aparatu tlenowego. Absolutnie nie wolno wkładać głowy do komory przez okienko kontrolne. Jest to równoznaczne z wejściem do komory, a to można zrobić dopiero po zastosowaniu się do poprzedniej zasady - instruuje policjantka.

kat

 

Tags